BBH powiększa krakowskie biuro w Orange Office Park

BBH powiększa krakowskie biuro w Orange Office Park

Kraków
REKLAMA

Instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu na ponad 2000 mkw. dodatkowej powierzchni biurowej w kompleksie Orange Office Park w Krakowie, budowanym przez East-West Development Office. Oznacza to, że łącznie najemca zajmie w obiekcie ponad 6800 mkw. W negocjacjach firmę BBH reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Natomiast dewelopera reprezentowała krakowska firma oferująca usługi doradcze i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami FISHEYE.

 

BBH jest międzynarodową firmą świadczącą usługi finansowe. Została założona w 1818 r. i zatrudnia 4700 pracowników w 17 biurach na całym świecie. W otwartym w 2012 r. oddziale firmy w Krakowie pracuje 600 osób. „Bardzo się cieszymy, że możemy powiększyć nasze krakowskie biuro i wzmocnić relacje z lokalną społecznością. Ostatnie dwa lata przerosły nasze oczekiwania i zdecydowaliśmy się związać się z tym rejonem na długi czas” – powiedział Michael McDonald, Dyrektor Zarządzający BBH.

 

„Kraków jest atrakcyjną lokalizacją dla firm rozpoczynających działalność lub planujących dalszy rozwój ze względu na zaplecze akademickie i dostępność niezwykle utalentowanej siły roboczej. Ważnym atutem miasta jest także możliwość wynajęcia nowoczesnej powierzchni na elastycznych warunkach oraz jej dostosowywania do potrzeb, które na początku czasami trudno precyzyjnie określić. Firma BBH zdecydowała się, rok po podpisaniu umowy przednajmu, na wynajem dodatkowych 2 tys. mkw. ze względu na dynamiczny rozwój” – mówi Krzysztof Misiak, Partner, kierownik sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.

REKLAMA

 

BBH przeprowadzi się do Orange Office Park w lipcu. Kompleks biurowy Orange Office Park, który realizowany jest w trzech etapach, będzie docelowo oferować 29 000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej oraz 550 miejsc parkingowych. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w lipcu 2014 r. Orange Office Park znajduje się w dzielnicy Zabłocie przy nowowybudowanym dwupoziomowym skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej i Klimeckiego, dzięki czemu jest łatwo dostępny zarówno dla osób dojeżdżających samochodem, jak i korzystających z komunikacji publicznej (nowa linia szybkiego tramwaju, regularne linie tramwajowe, stacja regionalnego dworca autobusowego i stacja regionalnej kolei dojazdowej).

 

Deweloperem projektu Orange Office Park jest East-West Development Office sp. z o.o. – spółka kontrolowana przez luksemburski holding Chateau Thei SA, realizujący przedsięwzięcia deweloperskie na terenie Holandii, Belgii, Niemiec, Austrii i Polski. CFE Polska jest generalnym wykonawcą obiektu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA