[Kraków] Brown Brothers Harriman przeniesie się do Orange Office Park w Krakowie

[Kraków] Brown Brothers Harriman przeniesie się do Orange Office Park w Krakowie

REKLAMA

Instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu 4.600 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Orange Office Park w Krakowie, budowanym przez East-West Development Office. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Natomiast dewelopera reprezentowała krakowska firma świadcząca usługi doradcze i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami FISHEYE.

 

BBH jest prywatną międzynarodową firmą świadczącą usługi finansowe. Została założona w 1818 r. i zatrudnia 4.700 pracowników w 17 biurach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Obecnie BBH odpowiada za aktywa o wartości ponad 3,6 biliona dolarów oraz zarządza aktywami wycenianymi na 1,2 biliona dolarów1.

 

W pierwszym kwartale 2012 r., w ramach rozbudowy globalnej i europejskiej platformy usług, BBH otworzył biuro w Krakowie, gdzie zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników i w bieżącym roku planuje kontynuować proces rekrutacji. Michael McDonald, dyrektor biura BBH w Krakowie, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznych wyników naszego krakowskiego biura. Cieszy nas przeprowadzka do docelowej siedziby w kompleksie Orange Office Park i perspektywa dalszego rozwoju naszej firmy”.

 

Kompleks biurowy Orange Office Park, który jest realizowany w trzech etapach, będzie docelowo oferować 29.000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej oraz 550 miejsc parkingowych. W obiekcie będzie znajdowała się również galeria handlowa z supermarketem Piotr i Paweł. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w marcu 2014 r. Orange Office Park znajduje się przy nowo wybudowanym dwupoziomowym skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej i Klimeckiego, jest łatwo dostępny dla osób korzystających z komunikacji publicznej (nowa linia szybkiego tramwaju, regularne linie tramwajowe, stacja regionalnego dworca autobusowego i stacja regionalnej kolei dojazdowej).

 

Deweloperem projektu Orange Office Park jest East-West Development Office sp. z o.o. – spółka celowa kontrolowana przez luksemburski holding, realizujący przedsięwzięcia deweloperskie na terenie Holandii, Belgii, Niemiec, Austrii i Polski. CFE Polska jest generalnym wykonawcą obiektu.

 

1 Na dzień 31 grudnia 2012 r.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA