Cały kompleks Unity Centre będzie gotowy za półtora roku

Cały kompleks Unity Centre będzie gotowy za półtora roku

Kraków
REKLAMA
Dotychczasowe ustalenia odnośnie harmonogramu prac budowlanych kompleksu Unity Centre uległy zmianie. Jeszcze w marcu harmonogram zakładał zakończenie budowy wszystkich pięciu obiektów w czwartym kwartale 2019 roku, nowe ustalenia zakładają oddanie całego projektu pół roku wcześniej.

Harmonogram prac do tej pory zakładał, że dwa pierwsze budynki, w tym hotel gotowe w stanie surowym będą w połowie 2018 roku, kolejne dwa w listopadzie. Cztery pierwsze budynki oddane do użytku na wiosnę 2019 roku. Z kolei piąty budynek układanki Unity Tower oddany do użytku na końcu, jesienią 2019 roku. Te ustalenia są nie aktualne. Kompleks biurowo-usługowy gotowy będzie już w połowie 2019 roku, czyli za półtora roku.
Inwestor zdecydował się na zmianę kolejności oddawania budynków do użytkowania, rezygnując z etapowania. Inwestor chce zakończyć budowę wszystkich biurowców w zbliżonym czasie, zamiast oddawać do użytku pojedynczy budynek, przy którym wciąż trwa budowa. W nowych ustaleniach nie ulega zmianie jedynie to, iż jako ostatnia ukończona zostanie wieża Unity Tower. Prace przy przebudowie "szkieletora" rozpoczną się w styczniu 2018 roku.
REKLAMA
Inwestor zakłada, że koniec czerwca 2019 roku to termin, w którym wszystko ma być gotowe, aczkolwiek do kilku miesięcy mogą potrwać prace wykończeniowe w lokalach biurowych. Oczywiste jest, iż ze względów logistycznych nie jest możliwe oddanie wszystkich pięciu budynków dokładnie w tym samym czasie, inwestor zakłada, że poszczególne budynki oddawane będą do użytku w odstępach 60 dniowych.
Wstępne plany inwestora zakładały, iż budowa kompleksu pochłonie pięć lat, okazuje się jednak, że jest możliwe wybudowanie całego olbrzymiego kompleksu w dwa lata.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA