Lider rynku mieszkaniowego w Polsce nowym najemcą biurowca Infinity we WrocławiuMateriały prasowe

Lider rynku mieszkaniowego w Polsce nowym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Największy i jeden z najdłużej działających deweloperów na polskim rynku – Dom Development, dołączył do grona najemców biurowca Infinity. Wrocławski oddział firmy zdecydował się wynająć ponad 900 mkw. nowoczesnej przestrzeni w budynku, który powstał w pobliżu Placu Jana Pawła II, przy ul. Legnickiej 16. Biura i showroom Dom Development zlokalizowane będą na trzecim piętrze Infinity z widokiem na wrocławskie Stare Miasto.

Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. jest największym deweloperem w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Trójmieście i okolicach (poprzez spółkę Euro Styl S.A.). Oferta dewelopera obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego, jak i apartamenty. Do Grupy należy Dom Construction Sp. z o.o., pełniący rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 27 lat działalności Grupa przekazała do użytku ponad 46 000 mieszkań. Od 2006 roku Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma obecna jest we Wrocławiu od 2008 roku, gdzie funkcjonuje jako Dom Development Wrocław. Dotychczas w stolicy Dolnego Śląska zrealizowała 19 projektów, oferujących blisko 2500 mieszkań i apartamentów.

– Bardzo cieszymy się, że tak renomowana i rozpoznawalna firma jak Dom Development zdecydowała się na wynajem biura we Wrocławiu właśnie w Infinity. Pozyskanie najemcy reprezentującego rynek nieruchomości, doskonale zorientowanego w trendach oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, stanowi najlepsze potwierdzenie jakości biurowca Infinity i oferowanych przez nas usług. Nasz budynek to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa, lecz również inspirujące i przyjazne środowisku otoczenie, które tworzy doskonałe warunki do pracy, a tym samym rozwijania działalności biznesowej – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Nowe biuro i showroom Dom Development Wrocław zostaną zaaranżowane na 925 mkw. powierzchni usytuowanej na 3. piętrze Infinity. Umowa najmu została podpisana na 7,5 roku, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Colliers International oraz kancelaria prawna SENDERO Tax & Legal. Wynajmującego reprezentowała natomiast firma JLL.

Infinity jest siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, który oferuje m.in. 18 727 mkw. powierzchni biurowej, 1 561 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstało 128 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami.

Inwestycja zrealizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, powstała zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikacji WELL Health-Safety, potwierdzającej wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

REKLAMA
Materiały prasowe

Biurowiec Infinity może poszczycić się zastosowaniem najnowszych technologii, w tym innowacyjnej platformy obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza zapewniają bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostało również zaaranżowane imponujące lobby z żywą roślinnością wewnątrz. Na dachu biurowca powstały przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

fot. Jan Augustynowski

Wśród najemców przestrzeni biurowych budynku, oprócz Dom Development Wrocław, znajdują się m.in.: Divante – globalny dostawca rozwiązań eCommerce, firma ingage Poland, oferująca specjalistyczne oprogramowanie Investor Relations (IR) oraz FutureMeds, specjalizująca się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii (firma wynajęła w Infinity przestrzeń zarówno w części handlowo-usługowej, jak i biurowej).

Przy realizacji Infinity nie zapomniano również o ogólnodostępnych przestrzeniach i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Wrocławia. Na wynajem przestrzeni w części handlowo-usługowej obiektu zdecydowały się klinika stomatologiczna Medicover Stomatology, Gorąco Polecam Smaki z Piekarni, sklep spożywczy Żabka, restauracja Toscanizzazione oraz FutureMeds. Dodatkowo, na pierwszym piętrze budynku będzie się mieścił „UP” Klub Fitness z Misją.

Materiały prasowe

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Infinity

Infinity

Dostępna powierzchnia: 11398 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.90
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/85.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 303
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • sieć komputerowa
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • przewody telekomunikacyjne
 • dwa źródła zasilania