Łódź: Na terenie Manufaktury otwarty zostanie nowy 4-gwiazdkowy hotel Materiały inwestora

Łódź: Na terenie Manufaktury otwarty zostanie nowy 4-gwiazdkowy hotel

Orzech
Orzech
Hotel Legs, Ogrodowa 21
adresŁódź, Ogrodowa 21
inwestorPPH Legs
REKLAMA

Na terenie łódzkiej Manufaktury 20 kwietnia otwarty zostanie oficjalnie nowy, 4-gwiazdkowy hotel The Loom, który powstał zabytkowym budynku dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej przy ulicy Ogrodowej 21. Jego wnętrza inspirowane są przemysłem włókienniczym. Loom w języku angielskim oznacza warsztat tkacki.

Wszystkie prace budowlane konsultowane były z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Inwestorem jest firma PPH Legs z Aleksandrowa Łódzkiego – jeden z największych europejskich dystrybutorów przędz tekstylnych i technicznych. Firma Legs kupiła od miasta budynek po dawnej przychodni reumatologicznej w 2015 r. za 3 mln zł.

Hotel The Loom powstał w ramach nadbudowy i przebudowy socrealistycznego budynku dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej w Łodzi, Ceglana elewacja hotelu nawiązuje do znajdującego się w pobliżu hotelu Vienna House Andel’s Łódź i dawnych robotniczych famuł po drugiej stronie ulicy Ogrodowej.

Materiały inwestora
REKLAMA

W 4-gwiazdkowym hotelu The Loom znajdzie się 76 pokoi w stylistyce łódzkich loftów. W ofercie znajdują się pokoje dwu- oraz trzyosobowe, a także pokoje o podwyższonym standardzie oraz jeden apartament. W hotelu do dyspozycji będą również cztery sale konferencyjne, z których trzy można łączyć lub dzielić za pomocą przesuwnych ścian.

Materiały inwestora

Hotelowi goście będą mogli skorzystać z sauny, gabinetu masażu i sali fitness. W hotelu The Loom działać będzie także restauracja Wątek, otwarta nie tylko dla hotelowych gości, ale też dla klientów z zewnątrz, która oferuje m.in. dania kuchni wegetariańskiej i przysmaki dla dzieci. Od rana do północy będzie czynny Lobby Bar – połączenie kawiarni i cocktail baru. Natomiast w części podziemnej The Loom znajduje się 200-metrowy Cotton Club z barem i parkietem tanecznym.

Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA