Lubelski deweloper, Wikana S.A. zaprezentował na ogólnopolskiej konferencji naukowej w Krynicy jedną ze swoich najnowszych inwestycji. Osiedle „Oranżeria” zostało przedstawione jako przykład wzorcowej inwestycji realizowanej według nowoczesnego, biznesowego modelu.
Wikana S.A. jest partnerem strategicznym 60., jubileuszowej Konferencji Naukowej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk i Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. To ogólnopolskie, prestiżowe spotkanie zgromadziło w Krynicy prawie pół tysiąca naukowców i przedstawicieli świata biznesu.
Konferencja trwała sześć dni, od 14 do 19 września. W tym czasie uczestnicy wydarzenia prezentowali referaty dotyczące różnorodnych aspektów budownictwa, a zwłaszcza inwestycji prowadzonych na terenach zurbanizowanych. Wśród prelegentów, byli również przedstawiciele Wikana S.A.
– Swój referat poświęciłam koncepcji nowoczesnego modelu biznesowego, na przykładzie „Oranżerii”, jednej z inwestycji realizowanych obecnie w Lublinie przez naszą spółkę – mówi Agnieszka Wójcik, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu Wikana S.A. i zarazem uczestnik konferencji. – To wzorcowe przedsięwzięcie, noszące wszystkie cechy prawidłowo i racjonalnie realizowanego projektu biznesowego.
„Oranżeria” to budynek powstający przy ul. Nowy Świat w Lublinie. – Projekt został precyzyjnie przygotowany i jest realizowany ściśle według zaplanowanych terminów. Ponadto mieszkania w „Oranżerii” są unikalną ofertą na lubelskim rynku deweloperskim. Wyróżniają się ergonomicznymi rozkładami, ze zmaksymalizowaną powierzchnią użytkową, a także wysoką jakością. Budynek zachęca też nowoczesnym wyglądem – tłumaczy Agnieszka Wójcik.
To jednak nie jedyny temat poruszany w czasie konferencji przez przedstawicieli Wikana S.A. Dla przykładu, inżynier Aleksander Żołyniak z działu realizacji inwestycji deweloperskich prezentował rozwiązania, które zapobiegają zawilgoceniu budynków mieszkalnych.
Bezpośrednim organizatorem konferencji w Krynicy był Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, pan Sławomir Sosnowski.