Krynica: Rozpoczęła się ogólnopolska konferencja o budownictwie

Krynica: Rozpoczęła się ogólnopolska konferencja o budownictwie

lubelskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Prawie pół tysiąca specjalistów z dziedziny budownictwa bierze udział w konferencji, która rozpoczęła się w niedzielę, 14 września, w Krynicy. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, a partnerem strategicznym – lubelski deweloper Wikana S.A.

 

60., jubileuszowa Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk i Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa potrwa do piątku. W czasie obrad, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz świata biznesu będą dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami.

 

Dla branży budowlanej coroczne konferencje w Krynicy są jedyną okazją do tak szerokiej wymiany poglądów. Żadne inne spotkania nie mają tak długiej tradycji i nie przyciągają tak wielu wybitnych specjalistów z tej dziedziny. To dla nas zaszczyt, że w tym roku możemy wspierać Polską Akademię Nauk i Politechnikę Lubelską w organizacji tego prestiżowego wydarzenia – mówi Agnieszka Maliszewska, członek zarządu Wikana S.A.

 

REKLAMA

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest budownictwo na obszarach zurbanizowanych. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, o randze tematu świadczy  fakt, że aż 60 proc. ludności w Polsce mieszka na terenach miejskich. – W domach, szkołach, galeriach handlowych, klubach i innych budynkach, spędzamy ponad 90 proc. naszego czasu, a dodatkowych kilka procent w przestrzeni urbanistycznej – powiedziała w czasie otwarcia konferencji prof. Marzenna Dudzińska, prorektor ds. nauki Politechniki Lubelskiej.

 

Uczestnicy spotkania w Krynicy zajmą się więc nie tylko technicznymi, ale także społecznymi aspektami inwestycji na terenach zurbanizowanych. Będą poruszali m.in. zagadnienia z zakresu budowy infrastruktury oraz budownictwa plombowego.

 

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Gospodarki, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA