Apartament w śródmieściu to dobra lokata

Apartament w śródmieściu to dobra lokata

Lublin
REKLAMA

W centralnej części Lublina zaczyna brakować niezagospodarowanych działek, nadających się pod inwestycje. Mieszkania w budynkach, które w tej chwili powstają na ostatnich wolnych terenach, mogą okazać się więc doskonałą lokatą kapitału. – W przyszłości nie będą miały konkurencji i powinny przyciągnąć klientów z zasobnym portfelem – przewiduje ekspert.

 

W Śródmieściu przeważa gęsta zabudowa. Zabytkowe kamienice oraz mniej liczne, współczesne budynki wypełniają ściśle krajobraz Krakowskiego Przedmieścia, ul. Lipowej, ul. Narutowicza i innych reprezentacyjnych ulic Lublina. Jedne z ostatnich, niezabudowanych działek do niedawna pozostawały jeszcze przy ul. 3 Maja. Od ubiegłego roku trwają na nich prace budowlane. Wykonywane są na zlecenie Idea Invest – spółki deweloperskiej znanej z tego, że oferuje budynki w prestiżowych punktach Lublina.

 

Przy ul. 3 Maja realizujemy obecnie Kamienicę pod Siódemką. Będzie to komfortowy budynek mieszkalny przeznaczony dla osób, które cenią wysoką jakość i doskonałą lokalizację. Dzięki dopracowanemu projektowi, z powodzeniem wpisze się w stylistykę otaczających go, zabytkowych kamienic – mówi Bogusław Kociuba, prezes zarządu Idea Invest.

 

Kamienica pod Siódemką będzie jedynym współczesnym budynkiem mieszkalnym przy ul. 3 Maja. W dodatku powstaje w odległości zaledwie 150 metrów od Placu Litewskiego. Tak ekskluzywne położenie budynku wpływa na wartość zlokalizowanych tutaj mieszkań. Obecnie ich ceny mieszczą się w przedziale od 6 800 do 8 000 zł za mkw. Chociaż nie są niskie, to zakup może być opłacalny. – Mieszkania i apartamenty w centrum miasta są dobrą inwestycją. Z pewnością, mieszkając w takim miejscu, oszczędzi się wiele czasu i pieniędzy na bieżące dojazdy, np. do pracy – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

REKLAMA

 

Korzyści mogą być zauważalne także w dłuższej perspektywie. – Moim zdaniem, takie mieszkania powinny po latach utrzymywać swoją wartość. Po pierwsze, z uwagi na to, że w centrum Lublina brakuje już miejsc pod podobne inwestycje. Powstające obecnie apartamenty nie będą więc miały konkurencji. Po drugie taka lokalizacja przyciąga osoby z zasobnym portfelem, dla których komfort jest ważniejszy niż cena – ocenia Marcin Rogowski.

 

Warto też wziąć pod uwagę, że w Kamienicy pod Siódemką, powstaną mieszkania i apartamenty o bardzo zróżnicowanych metrażach. Te o mniejszej powierzchni przyciągają nie tylko klientów poszukujących docelowego miejsca zamieszkania, ale także osoby, które przebywają w Lublinie tymczasowo, w celach biznesowych. To dodatkowo wpływa na inwestycyjny potencjał tej nieruchomości – dodaje Bogusław Kociuba.

 

Sprzedaż wszystkich lokali w Kamienicy pod Siódemką już się rozpoczęła. Informacji o aktualnie dostępnych mieszkaniach, apartamentach i lokalach usługowych, udzielają pracownicy biura Idea Invest pod numerem tel. 81 446 71 00 oraz 667 800 400.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA