[Lublin] Apartament w śródmieściu to dobra lokata

[Lublin] Apartament w śródmieściu to dobra lokata

REKLAMA

W centralnej części Lublina zaczyna brakować niezagospodarowanych działek, nadających się pod inwestycje. Mieszkania w budynkach, które w tej chwili powstają na ostatnich wolnych terenach, mogą okazać się więc doskonałą lokatą kapitału. – W przyszłości nie będą miały konkurencji i powinny przyciągnąć klientów z zasobnym portfelem – przewiduje ekspert.

 

W Śródmieściu przeważa gęsta zabudowa. Zabytkowe kamienice oraz mniej liczne, współczesne budynki wypełniają ściśle krajobraz Krakowskiego Przedmieścia, ul. Lipowej, ul. Narutowicza i innych reprezentacyjnych ulic Lublina. Jedne z ostatnich, niezabudowanych działek do niedawna pozostawały jeszcze przy ul. 3 Maja. Od ubiegłego roku trwają na nich prace budowlane. Wykonywane są na zlecenie Idea Invest – spółki deweloperskiej znanej z tego, że oferuje budynki w prestiżowych punktach Lublina.

 

Przy ul. 3 Maja realizujemy obecnie Kamienicę pod Siódemką. Będzie to komfortowy budynek mieszkalny przeznaczony dla osób, które cenią wysoką jakość i doskonałą lokalizację. Dzięki dopracowanemu projektowi, z powodzeniem wpisze się w stylistykę otaczających go, zabytkowych kamienic – mówi Bogusław Kociuba, prezes zarządu Idea Invest.

 

Kamienica pod Siódemką będzie jedynym współczesnym budynkiem mieszkalnym przy ul. 3 Maja. W dodatku powstaje w odległości zaledwie 150 metrów od Placu Litewskiego. Tak ekskluzywne położenie budynku wpływa na wartość zlokalizowanych tutaj mieszkań. Obecnie ich ceny mieszczą się w przedziale od 6 800 do 8 000 zł za mkw. Chociaż nie są niskie, to zakup może być opłacalny. – Mieszkania i apartamenty w centrum miasta są dobrą inwestycją. Z pewnością, mieszkając w takim miejscu, oszczędzi się wiele czasu i pieniędzy na bieżące dojazdy, np. do pracy – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

 

Korzyści mogą być zauważalne także w dłuższej perspektywie. – Moim zdaniem, takie mieszkania powinny po latach utrzymywać swoją wartość. Po pierwsze, z uwagi na to, że w centrum Lublina brakuje już miejsc pod podobne inwestycje. Powstające obecnie apartamenty nie będą więc miały konkurencji. Po drugie taka lokalizacja przyciąga osoby z zasobnym portfelem, dla których komfort jest ważniejszy niż cena – ocenia Marcin Rogowski.

 

Warto też wziąć pod uwagę, że w Kamienicy pod Siódemką, powstaną mieszkania i apartamenty o bardzo zróżnicowanych metrażach. Te o mniejszej powierzchni przyciągają nie tylko klientów poszukujących docelowego miejsca zamieszkania, ale także osoby, które przebywają w Lublinie tymczasowo, w celach biznesowych. To dodatkowo wpływa na inwestycyjny potencjał tej nieruchomości – dodaje Bogusław Kociuba.

 

Sprzedaż wszystkich lokali w Kamienicy pod Siódemką już się rozpoczęła. Informacji o aktualnie dostępnych mieszkaniach, apartamentach i lokalach usługowych, udzielają pracownicy biura Idea Invest pod numerem tel. 81 446 71 00 oraz 667 800 400.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...