[małopolskie] Rozpoczyna się remont nawierzchni węzła Balin na A4 Katowice-Krakówźródło: Materiały prasowe

[małopolskie] Rozpoczyna się remont nawierzchni węzła Balin na A4 Katowice-Kraków

REKLAMA
W poniedziałek 12 marca br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków rozpoczął się kompleksowy remont nawierzchni węzła Balin. W czasie przewidzianych na ok. pięć miesięcy prac zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch poprowadzony zostanie objazdami. Planowane jest również połówkowe zamykanie kolejnych części ulicy Balińskiej, na której ruch odbywać się będzie wahadłowo, z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.
Prace remontowe na węźle Balin w 369 km koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków obejmą wykonanie w całości nowej nawierzchni na łącznicach oraz na części ulicy Balińskiej. 
Jako pierwsze, w poniedziałek 12 marca br., wprowadzone zostaną zmiany w ruchu na łącznicy zjazdowej z autostrady A4 z Katowic na ulicę Balińską, wraz z zawężeniem ulicy Balińskiej. W związku z prowadzonymi pracami łącznica będzie zamknięta do połowy kwietnia br.  
Od 24 marca br. zamknięta zostanie łącznica zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 – w kierunku Krakowa. Jej otwarcie planowane jest na połowę maja br. 
W następnej kolejności zamykane będą łącznice: zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 w kierunku Katowic – od połowy maja do końca czerwca br. oraz zjazdowa z A4 z Krakowa na ulicę Balińską – od końca maja do połowy lipca br. 
Remont zakłada także zamknięcie ulicy Działkowej na czas około miesiąca (w lipcu-sierpniu br.).
Jednocześnie, wraz z remontem łącznic i ulicy Działkowej, remontowana będzie ulica Balińska – kolejne jej części zamykane będą połówkowo. 
Mając na względzie komfort podróżowania w rejonie węzła Balin, nie przewidujemy całkowitego zamknięcia ulicy Balińskiej. Ruch w tym rejonie będzie się odbywał wahadłowo, a regulować go będzie sygnalizacja świetlna. W czasie zamknięcia poszczególnych łącznic węzła i ulicy Działkowej ruch planujemy prowadzić drogami alternatywnymi, przez oznakowane objazdy. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
Prace na węźle Balin i związane z nimi utrudnienia mają się zakończyć w połowie sierpnia br. 
Terminy prowadzenia robót mogą ulec zmianie. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA