Kozienice: Startuje wzmacnianie fundamentów bloku

Kozienice: Startuje wzmacnianie fundamentów bloku

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Rozpoczyna się ważny etap prac przy realizacji sztandarowej inwestycji Grupy Enea – budowy nowego bloku energetycznego o mocy 1.075 MW w Świerżach Górnych. Palowanie pod fundamenty jest niezbędne w wypadku podłoża, jakie występuje na terenie przewidzianym pod budowę nowej jednostki wytwórczej.

Inwestycja realizowana przez polsko-japońskie konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Hitachi Power Europe ma zostać zakończona w II kwartale 2017 r. Nowy blok energetyczny w Kozienicach będzie najnowocześniejszą w Europie jednostką pracująca na nadkrytyczne parametry pary o mocy 1075 MW (brutto) i sprawności 45,6 proc. (netto). Blok wyposażony będzie w instalacje ekologiczne zapewniające bezpieczeństwo dla środowiska.

 

Inwestycja na Mazowszu to nie tylko większa moc wytwórcza, ale również nowe miejsca pracy. Obecnie na budowie pracuje ponad 100 osób. Wraz ze wzrostem zaawansowania prac liczba zatrudnionych może zwiększyć się nawet do 2,5 tysiąca. Po planowanym na 2017 r. włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, pracę przy eksploatacji bloku znajdzie około 250 osób.

REKLAMA

 

W czerwcu Enea Wytwarzanie rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji inwestycji pn. Budowa bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne opalanego węglem kamiennym o mocy elektrycznej netto: minimum 900 MWe, maximum 1000 MWe w Elektrowni Kozienice. Po powtórzonej czynności badania i oceny oferty złożonej przez Zakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki Energopomiar, wybrała jako najkorzystniejszą w postępowaniu propozycję złożoną przez ILF Consulting Engineers Polska. Była to oferta z najniższą ceną spośród ofert nie podlegających odrzuceniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA