Novo Pruszków zmierza do finałuźródło: Materiały inwestora

Novo Pruszków zmierza do finału

mazowieckie
REKLAMA
Dobiega końca budowa budynku wielorodzinnego Novo Pruszków w podwarszawskim Pruszkowie przy ul. Akacjowej 2. Deweloperem inwestycji jest Yuniversal Podlaski, obiekt zaprojektowała pracownia Bracia Burawscy Architekci zaś generalnym wykonawcą jest firma Agmar. Powierzchnia zabudowy wyniosła 811 mkw., natomiast powierzchnia całkowita obiektu to 9384 mkw.
Inwestycję tę komentuje prezes Yuniversalu Podlaskiego Antoni Piekut – Jak w każdej naszej budowie na terenie Polski także w przypadku Novo Pruszków rygorystycznie przestrzegamy naszych wewnętrznych standardów jakościowych. Zainwestowaliśmy w ciekawy projekt architektoniczny i równie dobrą lokalizację korzystnie skomunikowaną z Warszawą. W bardzo estetycznym budynku, jaki niebawem oddamy do użytku, z dużą satysfakcją będzie mógł zamieszkać zarówno ktoś życiowo i zawodowo związany z Pruszkowem, jak i ze stolicą. Stosunek ceny metra kwadratowego mieszkania do jakości tego budynku powinien być bardzo satysfakcjonujący dla naszych klientów.
Budynek o konstrukcji słupowo-płytowej mieści 64 mieszkania o powierzchniach od 30 do 105 mkw. Na dwóch kondygnacjach parkingowych nabywcy lokali otrzymają 101 miejsc na swoje pojazdy. Novo Pruszków ma formę prostopadłościanu w kształcie litery "C". Jest ustawiony dłuższymi bokami wzdłuż krzyżujących się ulic Gomulińskiego i Akacjowej. Zaprojektowano jeden wjazd do budynku od ulicy Gomulińskiego jako wjazd na teren działki, a następnie do garażu podziemnego.
Prace projektowe nad Novo Pruszków relacjonuje architekt Michał Burawski – Mieliśmy do czynienia z nietypowym kształtem działki. Wymagał on od nas specyficznego podejścia, aby osiągnąć spójną i funkcjonalną bryłę budynku, zachować zapisy zawarte w planie miejscowymi, a jednocześnie spełnić wymagania inwestora. Po naszych wizjach lokalnych zdecydowaliśmy, iż budynkowi należy nadać żywy charakter w kontrze do otaczającej zabudowy z wielkiej płyty. Wprowadziliśmy zatem kontrastowy, pomarańczowy detal jako element powtarzalny. Miało to na celu przełamanie popularnej w architekturze bieli i szarości. Bryła budynku została rozrzeźbiona od strony patio i ul. Akacjowej poprzez zastosowanie rytmu balkonów i loggii, które zaakcentowano kolorem pomarańczowym, a także uskoki w kondygnacjach tworzące tarasy. Ostatnie dwie kondygnacje zostały oddzielone poprzez zastosowanie szarej kolorystyki, co nadało budynkowi efekt lekkości i poprawiło proporcje bryły.
REKLAMA
Na parterze budynek mieści sześć lokali usługowych o powierzchniach od 55 do 114 mkw. Łącznie lokale handlowo-usługowe zajmą powierzchnię 510 mkw. Udogodnieniem dla mieszkańców Novo Pruszków będzie fakt, iż budynek zawiera komórki lokatorskie, jakie nie zawsze są dziś oferowane w budownictwie mieszkaniowym.
Końcową fazę realizacji inwestycji komentuje kierownik budowy z ramienia firmy Agmar Mikołaj Oliferuk – Obecnie trwają roboty gresiarskie i malarskie oraz inne przy budowie balustrad, stolarki drzwiowej i dróg dojazdowych. Najpoważniejsze z tych prac zakończymy pod koniec sierpnia. Mamy dobrych podwykonawców, więc prace biegną zgodnie z harmonogramem. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy mamy satysfakcję, że oddamy przyszłym mieszkańcom bardzo funkcjonalny i estetyczny budynek. Na szczególną uwagę zasługują cztery bardzo atrakcyjne mieszkania na dużym zielonym patio, a także ładne, duże rozkładowe mieszkania w dominancie. Ponadto sam budynek leży także w dobrym punkcie Pruszkowa, co nie będzie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców.
Novo Pruszków nie powstaje w ostrych granicach działki (ok. czterech metrów od jej granic), stąd mieszkańcy mogą liczyć także na estetyczne wykończenie inwestycji zielenią. Uzyskanie pozwolenie na użytkowanie budynku spodziewane jest na przełomie września i października br.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA