Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie jeszcze w czerwcu

Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie jeszcze w czerwcu

mazowieckie
REKLAMA

Już 27 czerwca br. nastąpi oficjalne otwarcie Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Kompleks, który obejmuje pole golfowe, Hotel Sobienie Królewskie, lądowisko i hangary dla samolotów oraz osiedle domów i apartamentów powstawał trzy lata.

 

Sobienie Królewskie Golf & Country Club znajduje się w miejscowości Sobienie Szlacheckie w powiecie otwockim, zaledwie 30 kilometrów na południe od granic Warszawy. Usytuowane na obrzeżach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego są jednym z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

 

Centralną część inwestycji stanowi 18-dołkowe pole golfowe (klasa mistrzowska) - zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Przy polu już funkcjonuje strzelnica golfowa (driving range) oraz Akademia Golfa. Od 27 czerwca będzie tutaj działał dom klubowy z restauracją. Część pola golfowego (pierwsze 9 dołków) funkcjonuje już od końca 2010 roku. Już od tego roku odbywać się tu będą turnieje rangi ogólnopolskiej, a wśród nich m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów, PGA Polska PRO Tour, czy World Golfers Championship. Obiekt jest też odwiedzany przez popularnych golfistów-amatorów. Grywają tutaj m.in. Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek oraz Andrzej Person.

 

„Wbrew powszechnym opiniom golf nie jest sportem zarezerwowanym jedynie dla nielicznych. Poprzez popularyzację golfa staramy się zrywać z tymi stereotypami. Jest to dyscyplina dla każdego, bez względu na wiek i status społeczny. U nas grają zarówno pięciolatki, jak również siedemdziesięciolatki” – powiedział Radosław Pieniak, manager Klubu.  

REKLAMA

 

Integralnym elementem kompleksu w Sobieniach Szlacheckich jest czterogwiazdkowy hotel. Otoczony 9 hektarowym starym parkiem, powstał na bazie pałacu i folwarku rodziny Jezierskich wybudowanego w 1880 roku. W odrestaurowanym obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje - sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne.

 

Na inwestycji golfowej w gminie Sobienie Jeziory korzysta lokalna społeczność. Dla kompleksu będzie pracowało około 90 osób, głównie z okolicznych miejscowości. Ponadto Klub prowadzi szkołę golfa, bezpłatnie angażuje dzieci i młodzież do uprawiania jednej z najszlachetniejszych dyscyplin sportu. Tylko podczas ostatnich „Ogólnopolskich Dni Golfa” swoją przygodę z golfem rozpoczęło blisko 300 osób. W planach Klubu jest budowa silnej kadry na Mistrzostwa Polski.

 

Na blisko 80 hektarowym obszarze znajduje się także lądowisko dla samolotów turystycznych ze szkołą latania oraz osiedle domów i apartamentów z widokiem na pole golfowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA