Mazowsze: Wołomin i Urle zyskają lepsze możliwości obsługi pasażerówPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. / Foto: Anna Znajewska-Pawluk

Mazowsze: Wołomin i Urle zyskają lepsze możliwości obsługi pasażerów

Wojciech.Jenda

Podróżujący pociągami między Białymstokiem a Warszawą zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów. W Wołominie zostanie przebudowany peron, aby umożliwić zatrzymywanie się dłuższym składom pociągów Intercity. Natomiast w podwarszawskich Urlach, zostanie zbudowany parking, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na projekty obu inwestycji w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową Urle, na linii kolejowej Zielonka – Kuźnica Białostocka (lk6), PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują monitorowany parking, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Zarządca kolei ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie parkingu z 80 miejscami postojowymi, w tym 5 dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Czas realizacji to 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja będzie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. W sierpniu br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z Gminą Jadów w sprawie przejęcia w zarządzanie infrastruktury parkingowej i drogowej.

Mieszkańcy Mazowsza korzystają z efektów Programu Przystankowego, dzięki któremu skutecznie walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym. Na terenie woj. mazowieckiego zmodernizowano lub zbudowano już 9 przystanków. Dzięki inwestycji w Wołominie, pasażerowie będą mogli korzystać z dłuższych pociągów, natomiast w Urlach zostawić samochód przy przystanku i przesiąść się do ekologicznego transportu – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

REKLAMA