MPK Wrocław rezygnuje z zakupu kolejnych 30 nowych tramwajówźródło: Oficjalny profil Krzysztofa Balewajdera na facebook.com

MPK Wrocław rezygnuje z zakupu kolejnych 30 nowych tramwajów

Orzech
Orzech
REKLAMA
Złe wiadomości dotyczące komunikacji miejskiej w stolicy Dolnego Śląska. MPK Wrocław wbrew wcześniejszym zapowiedziom rezygnuje z ogłoszenia przetargu na zakup 30 kolejnych, nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. 
Prezes tej miejskiej spółki Krzysztof Balawejder ogłosił dziś rano (czwartek, 27 maja) na swoim profilu na Facebooku, że MPK Wrocław nie zdecyduje się na zakup nowych pojazdów ze względu na to, że opozycyjni radni przegłosowali na sesji Rady Miejskiej Wrocławia likwidację podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, cena biletu jednorazowego od 1 lipca ma wrócić do stawki 3,40 zł (obecnie 4,60 zł). Obniżce ulegną też ceny biletów czasowych w tym popularnego 15-minutowego z 3,20 zł do 2,40 zł. Za powrotem do starych cen głosowali opozycyjni radni klubów Prawa i Sprawiedliwości i Nowoczesnej. Za podwyższeniem cen biletów byli jedynie członkowie klubu Forum Jacka Sutryka.
Prezes Balawejder to właśnie opozycję wskazuje jako winnych podjęcia przez spółkę miejską MPK Wrocław rezygnacji z zakupu kolejnych nowych tramwajów. Prezes MPK uważa, że w związku z taką decyzją opozycyjnych radnych, w ciągu roku wpływy miasta z biletów mają wynieść o 15 mln zł mniej, niż było zakładane. W konsekwencji miasta i spółki MPK Wrocław nie będzie stać na zakup nowych pojazdów.
– Decyzja radnych Nowoczesnej (którzy jeszcze niedawno popierali dotychczas obowiązującą taryfę) oraz Prawa i Sprawiedliwości o obniżce cen biletów jednorazowych oznacza wpływy do budżetu niższe o 15 000 000 PLN ROCZNIE. Rada Miasta nie ma swoich pieniędzy, rozdaje to co dostanie od nas mieszkańców. Obniżenie cen biletu jednorazowego (kupowanego często przez przyjezdnych a nie mieszkańców Wro) oznacza albo większą dotację z budżetu albo mniejsze wydatki inwestycyjne czyli nowe tramwaje czy autobusy – informuje prezes MPK, Krzysztof Balawejder.
– Dlatego jako osoba odpowiedzialna za finanse Spółki nie mogę podjąć decyzji o rozpisaniu przetargu na 30 nowych tramwajów, przy takim ubytku wpływów. OBNIŻKA WPŁYWÓW NARASTAJĄCA W OKRESIE 20 lat (tyle amortyzujemy takie środki trwałe) TO 300 mln PLN, czyli tyle ile kosztuje 30 tramwajów. Byłoby to klasycznym działaniem na szkodę Spółki. Zrobię wszystko, by brakujące pieniądze znaleźć gdzie indziej, ale jaki bank zaufa mam, gdy w kolejce czekają inne populistyczne pomysły?!
Te 30 tramwajów miało wozić zwolenników wszystkich opcji i tych niegłosujących. To nie tramwaje tylko dla Prezydenta Jacka Sutryka, skarbnika Marcina Urbana czy Balawejdera, ale każdego z nas. Szkoda, że polityka wygrała z dobrem wszystkich Wrocławianek i Wrocławian – pisze na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Balawejder.
Oficjalny profil Krzysztofa Balewajdera na facebook.com

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Krzysiek(gość)
Jak to jeździć MPK... Nie dość że ceny z kosmosu to jakość usług dno. Najpierw naprawić torowiska!
darek(gość)
niech lepiej poprawia bezpieczenstwo pasazerow dziennie sa 4 5 wykolejenia tramwajow ,zle sa porobione rozjazdy pasazerowie nie czuja sie bezpiecznie w tramwaju,pierw naprawic to co wymaga naprawienia,cud ze nie doszlo do masakry ,czesto na klecinie zdarza sie ze na jednym torze sa twa tramwaje w przeciwnych kierunkack .ostatnio malo brakowalo by doszlo do czolowego zderzenia 7 i 17 bo sygnalizacja zle dziala ,nie dziwie sie ze radni obnizyli ceny biletow przez zle funkcjonowanie tramwajow

Najnowsze artykuły

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...