MPK Wrocław wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup autobusów elektrycznych. Wygrała firma EvoBus, która za nieco ponad 44 mln złotych dostarczy 11 bezemisyjnych pojazdów wraz z systemami ich ładowania do obsługi linii K.
Przypomnijmy, na przetarg na dostawę autobusów elektrycznych wraz z systemami ich ładowania, które wrocławskie MPK ogłosiło 18 października 2021 r. wpłynęły oferty dwóch firm. EvoBus Polska sp. z o.o. wyceniona na 44 155 210,35 zł oraz od firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o., na 46 002 000 zł). Obie oferty mieściły się w budżecie spółki na ten cel czyli w kwocie 48,5 mln zł. Tyle dokładnie wyniosło dofinansowanie z programu "Zielony Transport Publiczny", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dzięki tym środkom finansowym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu ma zyskać 11 autobusów o napędzie elektrycznym i 18 m długości. Pojazdy te będą niskopodłogowe i przegubowe. Wstępnie ustalono też, że autobusy elektryczne będą obsługiwały linię K na trasie Kamieńskiego-Gaj. Miasto zorganizowało także konsultacje społeczne, które miały na celu zorientowanie się, na których trasach mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska chcieliby nimi jeździć. Wyniki nie zostały jeszcze opublikowane.


![Rzeszów: Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za 200 mln PLN na finiszu [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/148/20/83604_100x70.jpg)

![Ogłoszono przetarg na realizację II etapu budowy Muzeum Westerplatte w Gdańsku [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/143/15/83599_100x70.jpg)





![ATAL zrealizuje nową kameralną i ekologiczną inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/248/120/696568_100x70.jpg)




![[Wrocław] Pięćdziesiąt nowych autobusów w przyszłym roku. MPK postawi na ekologię](https://investmap.pl/_i/image/126/126/39294_100x70.jpg)





