MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów elektrycznychMPK Wrocław

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów elektrycznych

Orzech
Orzech

MPK Wrocław wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup autobusów elektrycznych. Wygrała firma EvoBus, która za nieco ponad 44 mln złotych dostarczy 11 bezemisyjnych pojazdów wraz z systemami ich ładowania do obsługi linii K.

Przypomnijmy, na przetarg na dostawę autobusów elektrycznych wraz z systemami ich ładowania, które wrocławskie MPK ogłosiło 18 października 2021 r. wpłynęły oferty dwóch firm. EvoBus Polska sp. z o.o. wyceniona na 44 155 210,35 zł oraz od firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o., na 46 002 000 zł). Obie oferty mieściły się w budżecie spółki na ten cel czyli w kwocie 48,5 mln zł. Tyle dokładnie wyniosło dofinansowanie z programu "Zielony Transport Publiczny", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki tym środkom finansowym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu ma zyskać 11 autobusów o napędzie elektrycznym i 18 m długości. Pojazdy te będą niskopodłogowe i przegubowe. Wstępnie ustalono też, że autobusy elektryczne będą obsługiwały linię K na trasie Kamieńskiego-Gaj. Miasto zorganizowało także konsultacje społeczne, które miały na celu zorientowanie się, na których trasach mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska chcieliby nimi jeździć. Wyniki nie zostały jeszcze opublikowane.

REKLAMA