Na Ksieżu Małym przybędzie domów wielorodzinnychźródło: UM Wrocławia

Na Ksieżu Małym przybędzie domów wielorodzinnych

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestorem przy ulicy Rybnickiej 8-10 jest ogólnopolski deweloper, Dom Development. Planuje budowę osiedla wielorodzinnego z klubem mieszkańca, z mieszkaniami o powierzchni od 25 do 99 mkw.
Pierwszy sygnał dotyczący tej inwestycji pojawił się pod koniec lutego. Wtedy deweloper złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków mieszkalnych i gospodarczych o kubaturze ponad 1100 metrów sześciennych, znajdujących się na działkach nr 1 i 2. Pozytywną odpowiedź, po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, otrzymał po czterech miesiącach.
Na początku czerwca Dom Development złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z usługami w parterze oraz garażem podziemnym, na działkach nr 1, 2, o łącznej powierzchni ponad 7 tys. mkw., i częściowo 28 oraz 4/10. Jak na razie, czeka jeszcze na rozpatrzenie. Za projekt architektoniczny odpowiada Witold Bolek z krakowskiej pracowni B2 Studio.
UM Wrocławia

Kolejne inwestycje przy Rybnickiej

W bliskim sąsiedztwie inwestycji Dom Development, także przy ulicy Rybnickiej, miasto chce sprzedać działkę o powierzchni 1766 mkw. Nieruchomość o nr 8/2 jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną i usługi. Licytacja odbędzie się 27 listopada, a cena wywoławcza to 830 tys. zł netto.
UM Wrocławia
Przy tej samej ulicy deweloper WPBM "Mój Dom" S.A. oddał do użytku we wrześniu lokale w Rybnickiej Park. To budynek wielorodzinny podzielony na pięć segmentów, składający się z od jednej do czterech kondygnacji nadziemnych. Są w nim dostępne 53 mieszkania.
mojdom.com.pl
REKLAMA

Mieszkania zamiast stadionu

Jak informowała RO Pracze Odrzańskie, deweloper planuje stworzyć tam osiedle wielorodzinne, składające się z kilkuset mieszkań. Obowiązujący plan miejscowy dopuszcza zabudowę wielorodzinną o kameralnych charakterze.
Zaraz po wyborach do rad osiedli sygnalizowaliśmy na spotkaniu z Panem Prezydentem, odbytym 20 czerwca br., zagrożenie dla dalszego bytu stadionu, płynące ze strony lobby deweloperskiego i otrzymaliśmy zapewnienie, że miasto dołoży wszelkich starań, by powstrzymać te zapędy. Niestety, w kilka dni po tym spotkaniu doszła nas wieść, że właściciel terenu będące jego użytkownikiem wieczystym sprzedał działkę firmie Dom Development, nie powiadamiając Rady Osiedla o tym fakcie choćby pro forma – wyjaśniają radni w złożonej petycji.
fot. investphoto.pl
Jak podkreślają urzędnicy, działki o numerach 39/2 i 39/4 stanowią własność skarbu państwa. W użytkowaniu wieczystym posiadały je osoby prywatne, które nimi gospodarowały. Ani skarb państwa, ani miasto nie dokonywało żadnych transakcji tymi nieruchomościami.
Prezydent wykonujący zadanie z zakresu administracji urzędowej, który jest reprezentantem skarbu państwa i gospodaruje zasobem nieruchomości skarbu państwa, nie sprawował zarządu tą nieruchomością, która pozostawała w użytkowaniu wieczystym Przędzalni WELTEX, a po ogłoszeniu jej upadłości, prawo użytkowania wieczystego zostało w postępowaniu upadłościowym zbyte przez syndyka na rynku wtórnym – tłumaczy Ewa Baranowska z wydziału nieruchomości skarbu państwa. 
Planowane budynki to w większości obiekty dwu- i trzypiętrowe, a więc niskie. Chcemy zachować istniejący na granicy naszych działek drzewostan stanowiący naturalne otoczenie tego terenu. Działki nie będą ogrodzone. Na terenie naszej inwestycji planujemy też plac zabaw oraz zewnętrzne miejsca postojowe, tak by nasi mieszkańcy i osoby odwiedzające mogli swobodnie parkować swoje samochody i nie zostawiali ich wzdłuż istniejących uliczek. Dodatkowo w ramach inwestycji planujemy też budowę chodnika wzdłuż ulicy Stabłowickiej oraz drogę dojazdową 11KD-D, którą wyznacza w tym obszarze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. O ewentualnych dodatkowych elementach inwestycji będziemy mogli informować na dalszym etapie, po ustaleniach z miastem – zapowiada Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji, rzecznik prasowy Dom Development S.A.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA