Neopak stawia na Panattoni Park Warsaw South IVPanattoni

Neopak stawia na Panattoni Park Warsaw South IV

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zyskał nowego najemcę w podwarszawskim parku. Neopak – firma dystrybucyjna prowadząca działalność w przemyśle opakowaniowym przeniesie swój główny magazyn do Panattoni Park Warsaw South IV, gdzie zajmie ponad 10 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Neopak to jedna z wiodących firm dystrybucyjnych w branży opakowań – od 2006 r. specjalizuje się w sprzedaży materiałów i akcesoriów opakowaniowych. W jej ofercie znajduje się pełen asortyment produktów związany z zabezpieczeniem różnych towarów w tym paczek czy przesyłek. W związku z rozwojem biznesu i perspektywami na kolejne lata Neopak potrzebował większej przestrzeni magazynowej o wysokim standardzie. Firma zdecydowała się przenieść swój dotychczasowy magazyn główny z B-klasowego obiektu na warszawskim Okęciu do A-klasowej przestrzeni w nadarzyńskim parku Panattoni.

– „W ostatnich latach Nadarzyn staje się kluczowym zagłębiem logistycznym, wykorzystującym w pełni potencjał lokalizacyjny oraz doskonałą infrastrukturę. Nasza inwestycja – Panattoni Park Warsaw South IV – jest świetnym wyborem dla firm, które poszukują najwyższej klasy powierzchni do obsługi niezwykle atrakcyjnego rynku warszawskiego. Cieszymy się, że nasza oferta idealnie trafiła w potrzeby firmy Neopak i witamy w gronie naszych klientów” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

– „Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy komfortowego rozwiązania, które byłoby zgodne z naszym planem operacyjnym na kolejne lata i pozwoliłoby na dobranie dodatkowej powierzchni w nowoczesnym parku magazynowym o podwyższonym standardzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że pozostaniemy w ramach aglomeracji warszawskiej, jednak brak odpowiedniej wielkości produktu skierował nasze zainteresowanie poza granice miasta. Wybór Nadarzyna to dokładnie przemyślana i przeanalizowana decyzja m.in. pod względem dostępu do komunikacji miejskiej, która pozwoli nam zachować obecne kadry. To inwestycja na lata, która od pierwszego dnia po zajęciu powierzchni zwiększy efektywność naszych działań” – mówi Szymon Ździarski, Prezes Zarządu, Neopak.

Firma zacznie działalność w podwarszawskim parku od września bieżącego roku. Nowoczesna, większa i wyższa, bo 12-metrowa hala, pozwoli najemcy na uzyskanie dodatkowego miejsca. Nowa lokalizacja zapewnia także oszczędności związane z optymalizacją energii. Przestrzeń dystrybucyjną uzupełni 850 metrowe, przestronne biuro.

W procesie poszukiwania nowej powierzchni i negocjacjach warunków najemcę reprezentowała polska firma doradcza AXI IMMO:

REKLAMA

– „Powierzchnia dostępna w ramach Panattoni Park Warsaw South IV okazała się doskonałą alternatywą do poszukiwanej wcześniej lokalizacji w mieście. Świetna lokalizacja z widocznością z drogi ekspresowej, komunikacja miejska oraz zaledwie kilkanaście minut drogi od poprzedniej siedziby firmy, to bez wątpienia atuty parku” – wyjaśnia Klaudia Markowska, Senior Advisor, AXI IMMO.

Perspektywiczny biznes

Przemysł opakowaniowy, którego ważnym graczem jest Neopak, odgrywa istotną rolę we wspieraniu wielu branż, poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań opakowaniowych dla ich produktów. W ostatnich latach jego znaczenie wzrosło wraz z dynamicznym rozwojem segmentu e-commerce w Polsce. Ogromna popularność zakupów online przyczyniła się do zwiększenia zapotrzebowania na różnorodne opakowania dostosowane do wysyłki i dostawy towarów nabywanych przez internet. Estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne opakowania mogą poprawić postrzeganie marki oraz zwiększyć lojalność klientów, dlatego znaczenie branży opakowań w kolejnych latach będzie wzrastać.

Panattoni

Nowoczesne centrum blisko Warszawy

Panattoni Park Warsaw South IV to realizowane obecnie centrum logistyczne, które docelowo obejmie blisko 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w dwóch halach. Ukończony jest pierwszy etap inwestycji – budynek o powierzchni ok. 50 000 mkw. Najemcy mogą skorzystać z wielu udogodnień, takich jak szerokie place manewrowe, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring i całodobowa ochrona. Hala przeszła certyfikację środowiskową metodą BREEAM na wysokim poziomie Excellent. Park jest zlokalizowany tuż przy drodze ekspresowej S8 oraz węźle Paszków, łączącym się z DK nr 67. Odległość do ścisłego centrum Warszawy to jedynie 20 km, a do Lotniska Chopina 18 km.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA