Niemiecka firma Vaillant Group stawia na Katowice. Otworzy nowoczesne centrum ITMateriały prasowe

Niemiecka firma Vaillant Group stawia na Katowice. Otworzy nowoczesne centrum IT

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna znana międzynarodowa firma stawia na Katowice. Tym razem jest to niemiecka spółka Vaillant Group. Po trzydziestu latach działalności na polskim rynku, w lipcu 2022 r. Grupa Vaillant podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności w Polsce o branżę IT, bazy danych, analitykę czy Business Intelligence.

Firma planuje stworzyć w Katowicach nowoczesne centrum IT. Do końca 2023 r. firma planuje zatrudnić około 200 pracowników

Wybór nowej siedziby firmy nie był przypadkowy. Katowice wzmacniają dobrze prosperującą pulę talentów w branży IT, ponadto mają szansę zostać głównym centrum technologicznym w Europie. Grupa wybrała na swoją siedzibę biurowce .KTW, które dają jej możliwość ulokowania wszystkich pracowników w jednym miejscu. Sam budynek wyróżnia się w architekturze Katowic, oferując wspólne i otwarte przestrzenie biurowe, stworzone zgodne z zasadami zrównoważonego i ekologicznego budownictwa, które wspierają wartości z zakresu ESG w Vaillant Group.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA

O inwestorze:

Vaillant Group jest niemiecką firmą rodzinną o międzynarodowym zasięgu i ponad 140-letniej tradycji. Kluczowym obszarem działania są systemy grzewcze i wentylacyjne wykorzystujące głównie odnawialne źródła energii. Firma jest drugim co do wielkości europejskim producentem w tej branży.

Grupa projektuje i produkuje swoje urządzenia oraz dostarcza usługi we własnych zakładach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, Turcji i Chinach.

Vaillant Group jest obecny w ponad 20 państwach, w których posiada swoje narodowe oddziały, ponadto eksportuje swoje wyroby do ponad 60 krajów. Prowadzi także działalność badawczą, rozwojową i produkcyjną. Grupa zatrudnia ok. 16 tys. osób na całym świecie.

Marka Vaillant, posiadając wieloletnią tradycję, reprezentuje innowacyjne i wydajne produkty oraz inteligentne systemy sterowania, a także optymalne usługi. Wizją Grupy jest osiągnięcie najwyższych standardów w zakresie designu, wydajności oraz zrównoważonego rozwoju. Dla Vaillant Group, jako jednego z wiodących światowych producentów urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, dostarczającego przyjazne dla środowiska technologie, świadomość oddziaływania na środowisko jest integralnym elementem działania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA