Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodziźródło: Materiały prasowe

Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemców w parku MLP Łódź. Spółka otrzyma łącznie ponad 6 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej.
Spółka Wirthwein Polska podpisała umowę z MLP Group. W nowoczesnym centrum logistycznym MLP Łódź otrzyma ponad 6000 mkw., z czego 5600 mkw. zajmie produkcja i przestrzeń magazynowa, a resztę stanowić będzie część biurowo-socjalna.
Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu br., a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2022 r.
Park MLP Łódź powstaje zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. MLP Group stawia na projekty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju.  Troska o ekologię stała się już codziennością dewelopera, który sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu działalności na środowisko naturalne. W parku zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania zrównoważonego rozwoju, które wpłyną m.in. na obniżenie zużycia energii.
Wirthwein Polska jest największą spółką zależną działającej globalnie grupy Wirthwein, którą tworzą 22 oddziały na całym świecie, w tym m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji. Firma działa w branży AGD, motoryzacyjnej, kolejowej, elektro-technicznej. Wirthwein produkuje elementy i podzespoły z plastiku, z wykorzystaniem najnowszych technologii i jest liderem wśród producentów komponentów z tworzyw sztucznych www.wirthwein.pl
– Kolejna transakcja w tak krótkim czasie od uruchomienia łódzkiej inwestycji jest potwierdzeniem, jakości naszej oferty biznesowej oraz partnerskiego podejścia. Staramy się zawsze reagować bardzo elastycznie na indywidualne potrzeby naszych kontrahentów, dzięki temu nowy partner biznesowy otrzyma obiekt spełniający wszystkie jego wymagania i potrzeby. Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny – powiedziała Agnieszka Góźdź, dyrektor sprzedaży w MLP Group S.A.
– Uruchomienie nowej lokalizacji w Łodzi jest dla nas kolejnym krokiem, świadczącym o dynamicznym rozwoju Wirthwein w Polsce. Systematycznie inicjujemy nowe projekty m.in. dla branży automotive i AGD, co potwierdza wysokie zaufanie jakim darzą nas nasi klienci. Profesjonalne wsparcie ze strony MLP Group od zapytania poprzez proces realizacji, daje nam poczucie bezpieczeństwa i utwierdza w przekonaniu podjęcia właściwej biznesowo decyzji – powiedział Krzysztof Gorzechowski, Director Sales Poland w Wirthwein Polska.
Projekt MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo-wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Nowe centrum zostanie wybudowane zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W grudniu po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia do Świdnicy [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dodatkowy dostęp do kolei. We wrześniu zakończono prace na torach...
Następne dwa przedwojenne hotele we Wrocławiu odzyskają swój dawny blask [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce dwa następne, zabytkowe przedwojenne budynki hotelowe w stolicy Dolnego Śląska przejdą r...
W centrum Wrocławia trwa budowa nowego biurowca [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Wrocławia, kilkaset metrów od Rynku przy placu Jana Pawła II trwa budowa nowego biur...
Sii zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Gdańsku
Firma Sii Polska, jeden z największych dostawców usług IT, inżynieryjnych, cyfrowych i BPO w Polsce...
Osiedle Kajdasza – najładniejsze osiedle na Jagodnie od PROFIT Development [FILM]
Profit Development rozpoczyna realizację kolejnego etapu inwestycji przy ul. Kajdasza we Wrocławiu....
Wirthwein Polska uruchamia nową fabrykę w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Łodzi. Producent podzespołów...
Wrocław: Międzynarodowa szkoła wybrała na siedzibę liceum kompleks biurowy Centrum Południe
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu pozyskał kolejnego najemcę z branży edukacyjnej. We w...
Na warszawskim Mordorze rusza budowa hostelu pod najem długoterminowy
Spółka Postęp Property, należącą do fińskiego dewelopera YIT Development, podpisała z firmą Unibep S...
Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts [WIZUALIZACJE]
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europl...
Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...