Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w WarszawieMateriały prasowe

Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

W lipcu ubiegłego roku niemiecki koncern Bayer otworzył w Warszawie swój polski Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa. Firma już zatrudniła stu pracowników. Cały czas aktywnie rekrutuje i poszukuje nowych talentów. Docelowo pracę w nim ma znaleźć nawet 400 specjalistów IT.

Digital Hub w Warszawie tworzą specjaliści zarówno z Polski, jak i zagranicy. 14 proc. pracowników pochodzi z takich państw, jak Białoruś, Indie, Hiszpania, Tajwan, Ukraina czy USA. Rozpiętość wieku pracowników: od 24 do 58 lat.

Na co dzień opracowują innowacyjne rozwiązania cyfrowe, wspierające ochronę zdrowia i rolnictwo – jako, że firma Bayer działa w obu tych kluczowych obszarach. Swój globalny charakter hub zawdzięcza ścisłej współpracy z centrami IT firmy Bayer w Niemczech, USA i innych krajach.

Bayer stawia na różnorodność. Ponad 1/3 zespołu stanowią kobiety. Zatrudnienie znajdują zarówno absolwentki i absolwenci polskich i międzynarodowych uczelni, jak i ekspertki i eksperci z bogatym doświadczeniem naukowym: 6 proc. z nich posiada tytuł doktora.

REKLAMA

– Jesteśmy miejscem dla ludzi zafascynowanych technologiami, dla których ważne jest, by ich praca miała znaczenie dla innych – mówi Bogusław Tobiasz, dyrektor Digital Hubu firmy Bayer. – Cieszy nas również duże zainteresowanie przyszłych specjalistów IT: na jedno miejsce stażowe otrzymujemy średnio 33 aplikacje od studentów – dodaje.

Warszawskie centrum zaprasza pracowników z dowolnego regionu – w tym celu jednostka rozpoczęła współpracę z czołowymi uczelniami kilku województw: Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa oraz Politechniką Śląską z Gliwic. Przy pozyskiwaniu pracowników firma stawia również na rekomendacje – do końca roku trwa otwarty konkurs networkingowy, w którym mogą wziąć udział (i skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowych) wszyscy chętni.

Docelowo Bayer chce zatrudnić w Warszawie 400 specjalistów. Aktualnie oferuje zatrudnienie na takich stanowiskach, jak: Product Specialist – Manufacturing, Software Engineer i Senior Software Engineer, Data Engineer.

Digital Hub zapewnia także dowolność formy pracy: hybrydową lub w biurze – w wybranej przez pracownika konfiguracji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA