Niemiecki koncern Trumpf Huettinger rozbudował centrum badawczo-rozwojowe w PolsceMateriały prasowe

Niemiecki koncern Trumpf Huettinger rozbudował centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna inwestycja niemieckiego koncernu Trumpf Huettinger w Polsce. Firma zdecydowała się na rozbudowę swojego polskiego centrum badawczo-rozwojowego, które zlokalizowane jest pod Warszawą. Trumpf Huettinger jest światowym producentem zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów.

Firma oficjalnie otworzyła nowy budynek centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce pod Warszawą (powiat wołomiński). Nowy obiekt Trumpf Huettinger to aż 3 800 mkw. nowoczesnej powierzchni, której połowa zostanie przeznaczona na laboratoria. Pozostałą przestrzeń wypełnią biura, warsztaty, magazyn, linie montażowe, stanowiska testowe i prototypownia.

Podwojenie rozmiarów parku maszynowego, laboratoriów i biur projektowych pozwoli na przyspieszenie projektowania i przygotowywania do produkcji technologii wysokonapięciowych (HV) dla strategicznego w skali globalnej przemysłu półprzewodnikowego.

W nowym budynku R&D znajdzie się 160 nowych stanowisk dla obecnych pracowników tego obszaru. Zatrudnienie znajdą tu m.in. inżynierowie, programiści, elektronicy, mechanicy, energoelektronicy, a także automatycy.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Dzięki rozbudowie całkowita powierzchnia centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce przekroczy 9 200 mkw. i stanie się tym samym jednym z największych tego typu obiektów w regionie.

Obecnie dział R&D w Polsce liczy blisko 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

– Na każdym kroku staramy się podkreślać, że wzrost naszej firmy to nie tylko większa skala działalności, ale przede wszystkim konsekwentne inwestycje w najnowsze technologie, co owocuje wdrażaniem innowacji, które realnie rozwijają know-how i zwiększają możliwości i konkurencyjność naszych klientów. Cieszymy się, że właśnie tu, w Polsce, tworzymy supernowoczesną przestrzeń badawczą dla takich technologii, w której zatrudniamy najlepszych specjalistów. To także dowód na to, że polska myśl technologiczna ma się bardzo dobrze i przyszłość stoi przed nią otworem – mówi Paweł Ozimek, dyrektor generalny Trumpf Huettinger w Polsce.

Rozbudowa centrum R&D wpisuje się w konsekwentną strategię polskiego oddziału elektroniki Trumpf, który w ostatnim roku obrotowym zwiększył nakłady finansowe na badania i rozwój o 61% rdr. Wzrost inwestycji w badania i rozwój odzwierciedla zaangażowanie firmy nie tylko w poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, ale z równie dużą energią wspieranie talentów z wielu krajowych uczelni technicznych.

REKLAMA

– Nowoczesne warunki, ambitne wyzwania inżynierskie i satysfakcjonujące wynagrodzenie to dziś podstawa efektywności i innowacyjności. To dla nas zupełnie oczywiste, że aby pozyskać z rynku największe talenty z obszaru inżynieryjnego i badawczego, trzeba zaoferować im przestrzeń do szybkiego rozwoju, a także poczucie sprawczości. Centrum rozbudowaliśmy z myślą o tym, by wybitne jednostki zostały wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, które pomogą im tworzyć najlepsze rozwiązania na rynku, najnowszych światowych technologii półprzewodnikowych, ogniw fotowoltaicznych o najwyższej sprawności czy produkcji płaskich ekranów. Zarówno w skali krajowej, jak i globalnej – podkreśla Rafał Bugyi, prezes Trumpf Huettinger GmbH.

Uruchomienie powiększonego centrum badawczo-rozwojowego w Zielonce to kolejny etap dynamicznej ekspansji Trumpf Huettinger w obrębie aglomeracji warszawskiej.

Firma posiada w regionie już 7 budynków, w których projektuje i produkuje nowoczesne rozwiązania dla sektora high-tech. Pod koniec 2023 roku firma otworzyła nowy zakład produkcyjny na warszawskiej Białołęce, a już w tym roku uruchomiła kolejny obiekt w sąsiadującej z Zielonką Kobyłce.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

O firmie Trumpf Huettinger:

Trumpf Huettinger jest światowym producentem zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Produkty firmy dostarczają energii procesowej dla wielu gałęzi przemysłu high-tech.

Systemy zasilające produkowane przez Trumpf Huettinger wykorzystywane są do wytwarzania struktur półprzewodnikowych najbardziej zaawansowanych technologicznie pamięci 3D i procesorów, do wytwarzania ogniw fotowoltaicznych, do pokrywania powierzchni szklanych i plastikowych (telewizory i monitory LED, OLED, LCD, wyświetlacze telefonów, szkło optyczne, przemysłowe i budowlane), utwardzania powierzchni metalowych (wiertła, koła zębate, łopatki turbin silników lotniczych, protezy, implanty, powłoki wykończeniowe, zabezpieczające i dekoracyjne), oraz wielu innych.

Trumpf Huettinger posiada centra badawczo–rozwojowe i produkcyjne w kilku krajach, z których największe jest w Polsce i Niemczech zaś oddziały sprzedaży i serwisu ulokowane są w Europie, Ameryce i Azji. W Polsce zatrudnionych jest ok. 1,7 tys. pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA