Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w MałopolsceFot. Jakub Tokarz / PKP PLK S.A.

Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w Małopolsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Na 26 przejazdach w Małopolsce PKP PLK S.A. zamontuje nowe urządzenia i sygnalizatory. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Właśnie rozpoczęły się prace w ramach inwestycji za ponad 33 miliony złotych, finansowanej z KPO.

Bezpieczeństwo jest dla PKP PLK S.A. priorytetem. Dlatego konsekwentnie od wielu lat wykorzystuje środki unijne i krajowe, aby modernizować przejazdy kolejowo-drogowe. W Małopolsce nowe rogatki i sygnalizatory spółka zamontowała w kilkudziesięciu lokalizacjach na kolejowej zakopiance, między innymi w Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Jordanowie, Chabówce, Nowym Targu, w Zakopanem. Teraz, dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy, na kolejnych 26 przejazdach będzie bezpieczniej.

W maju ruszyły prace na 5 przejazdach w Barcicach, Rytrze i w Muszynie na linii Tarnów – Leluchów. Stare i zużyte urządzenia zastąpione zostaną nowymi.

Za miesiąc roboty obejmą następne 4 skrzyżowania kolejowo-drogowe na tej trasie w Cieniawie, Kamionce Wielkiej i w Nowym Sączu.

REKLAMA

Sukcesywnie będą modernizowane także zaplanowane pozostałe 17 przejazdów, m.in. na liniach Stróże – Krościenko, Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko Biała, Kraków Płaszów – Oświęcim. Prace w ramach zadania poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zakończą się w drugim kwartale przyszłego roku.

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zaplanowano w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych”. Projekt jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).

Źródło: PKP PLK S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA