Nowy, duży najemca zajmie cztery piętra w biurowcu DL Tower w KatowicachDL Invest Group

Nowy, duży najemca zajmie cztery piętra w biurowcu DL Tower w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Właściciel DL Tower – firma DL Invest pozyskała nowego, dużego najemcę dla tego biurowca znajdującego się przy ul. Korfantego 138 w Katowicach. Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajęła w tym wieżowcu firma PKP Cargo.

Nowy najemca zajmie przestrzeń biurową zlokalizowaną na czterech piętrach DL Tower. Biurowiec posiada certyfikat BREEAM.

– Wynajęcie czterech pięter powierzchni biurowej przez uznaną spółkę PKP Cargo SA jest poświadczeniem wysokiej jakości naszego budynku, który spełnił wyśrubowane wymagania stawiane przez spółkę. DL Tower, obok wysokiej jakości, cechuje wygodna lokalizacja oraz bardzo dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta i z innymi miastami aglomeracji śląskiej. Tuż obok budynku znajdują się przystanki tramwajowe, dzięki którym dojazd do głównego katowickiego dworca PKP zajmuje około 15 minut. Dodatkowo w bliskiej odległości od kompleksu znajdują się przystanki licznych linii autobusowych – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

DL Invest Group

– Ponadto cały kompleks nowoczesnych budynków znajdujący się przy Korfantego 138 oferować będzie wiele różnych funkcji w tym handlowe, usługowe i rekreacyjne, co sprawia, że pracownicy będą mogli z większością również prywatnych spraw poradzić sobie na miejscu bez konieczności czasochłonnego przemieszczania się po mieście. Wśród naszych najemców są między innymi: przedszkole oraz punkty gastronomiczne, co dodatkowo ułatwi funkcjonowanie wszystkim pracującym w naszym kompleksie osobom. Docelowo powstaną również powierzchnie społecznościowe przewidziane pod działalność kulturotwórczą służące zarówno naszym najemcom, jak i wszystkim mieszkańcom Katowic i ich gościom. Chcemy stworzyć prawdziwie miastotwórczy obiekt, który uatrakcyjni ofertę dzielnicy, jak również wpłynie na wizerunek całego miasta – podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Invest Group

– DL Tower powstaje jako element wielofunkcyjnego kompleksu, który odmieni kształt Katowic. Na parterze DL Tower znajdują się przestrzenie wynajęte restauracji, piekarni, sklepowi ogólnospożywczemu oraz najemcy oferującemu usługi medyczne, co łącząc z usługami znajdującymi się w sąsiednim budynku DL Atrium, który stanowi część kompleksu przy Korfantego 138, w postaci specjalistycznych gabinetów medycznych, przedszkola, żłobka, przestrzeni eventowych, kolejnej oferty gastronomicznej oraz siłowni Calypso oddaje szerokie spektrum funkcji komplementarnych względem siebie oraz względem potrzeb pracujących w naszych budynkach osób, mieszkańców okolicznych osiedli, a także całego miasta – mówi Aneta Kulik, dyrektor w DL Invest Group odpowiedzialna za wynajem powierzchni w DL Tower.

REKLAMA
DL Invest Group

– Jesteśmy przekonani, że PKP Cargo SA podjęła właściwą decyzję odnośnie wyboru DL Tower na swoją siedzibę w Katowicach. Mnogość funkcji, lokalizacja z możliwością wyboru wielu dróg dojazdu i komfortowego zaparkowania samochodu, możliwość adaptacji powierzchni pod indywidualne i ściśle sprecyzowane wytyczne przedsiębiorstwa oraz wysoka jakość nieruchomości pozwoli firmie na efektywne działanie. Dodatkowo, wszystkie nasze nieruchomości powstają w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju DL Green, która zakłada wykorzystanie najwyższej jakości, ekologicznych materiałów i instalacji spełniających wyśrubowane normy wyznaczone między innymi przez międzynarodowe systemy ekologicznej certyfikacji, jak BREEAM, w którym będzie certyfikowany nasz budynek – Aneta Kulik, dyrektor w DL Invest Group odpowiedzialna za wynajem powierzchni w DL Tower.

DL Invest Group

Nowy biurowiec DL Tower, część wielofunkcyjnego kompleksu o docelowej powierzchni ponad 45 tys. mkw., powstającego przy ul. Korfantego 138 w Katowicach, dołączył do już funkcjonującego budynku DL Atrium, który mieści funkcje biurowe, usługowe i handlowe. W niedługim czasie rozpocznie się realizacja kolejnych dwóch nieruchomości z dominującą funkcją biurową i znaczącym udziałem powierzchni usługowych, gastronomicznych, handlowych, hotelowych i rekreacyjnych.

DL Tower to 13-piętrowy biurowiec klasy A. Budynek ma wysokość 55 metrów. Oryginalna, trójkątna bryła i charakterystyczny design już teraz spotkały się z uznaniem zarówno środowiska architektów, jak i przedstawicieli biznesu.

Przewidywany termin zakończenia całego projektu DL Invest Group to 2025 rok.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA