Odcinek DW 714 łączący Łódź z autostradą A1 oddany do użytkuUMWŁ

Odcinek DW 714 łączący Łódź z autostradą A1 oddany do użytku

Orzech
Orzech

– Samorząd województwa łódzkiego oddał do użytku zbudowany za 30 mln zł odcinek drogi wojewódzkiej nr 714 od Łodzi do autostrady A1– poinformował urząd marszałkowski województwa łódzkiego. Dofinansowana z funduszy UE inwestycja była realizowana w partnerstwie, a do jej zakończenia brakuje jeszcze odcinka realizowanego przez samorząd Łodzi.

Samorząd województwa łódzkiego w terminie oddał do użytku odcinek drogi wojewódzkiej 714 (przedłużenie trasy Górna), łączący Łódź z autostradą A1 w gminie Brójce. Wartość zadania realizowanego przez samorząd województwa łódzkiego to ponad 30 mln zł, z czego 21 mln to dofinansowanie: 19 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 i ponad 2 mln zł z budżetu państwa.

– Zakończenie tego zadania to świetna informacja dla mieszkańców regionu, również dla mieszkańców Łodzi. To odcinek o szczególnej wadze, bo łączy stolicę województwa i autostradę A1. Jego wykonanie znacznie ułatwi życie kierowcom. Podzieliliśmy ten odcinek na dwie części z miastem Łódź. Ta część, którą realizowało województwo łódzkie została zrealizowana. (…) Do pełni szczęścia brakuje jeszcze odcinka realizowanego przez samorząd miasta Łodzi – mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

REKLAMA