Ogłoszono przetarg na budowę nowej siedziby teatru TR na Placu Defilad w Warszawie Materiały inwestora

Ogłoszono przetarg na budowę nowej siedziby teatru TR na Placu Defilad w Warszawie

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Teatr TR Warszawa ogłosił przetarg na wykonawcę nowej siedziby na Placu Defilad. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa pod koniec kwietnia 2022 roku.

Siedziba teatru powstanie w centrum Warszawy, obok budowanego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek został zaprojektowany przez pracownię Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku w partnerstwie z APA Wojciechowski oraz Buro Happold. Budowa finansowana jest z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

Materiały inwestora
dodał Orzech

Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje budynek teatru o całkowitej powierzchni około 15 tys. mkw. Inżynierem kontraktu jest konsorcjum ECM Group Polska oraz Portico Project Management. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na przełom października i listopada 2022 roku. Inwestor przewiduje, że otwarcie budynku nastąpi jesienią 2026 roku.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

W nowej siedzibie teatru TR Warszawa przewidziano między innymi dwie sale teatralne o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw., a także sale edukacyjne, ośrodek poszukiwań artystycznych, programów rezydencyjnych, studio audio, studio wideo, sale prób, foyer, restaurację oraz dwa bary.

REKLAMA

Widownia sceny głównej teatru pomieści do 700 osób siedzących, natomiast mała scena, która znajdować się będzie na pierwszym piętrze dysponowała będzie około 150 miejscami. Obie sale zostaną tak zaprojektowane, aby można było je dowolnie konfigurować.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

– Budowa teatru TR Warszawa jest kolejną z wielu inwestycji publicznych, realizowanych w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy. Dzięki działaniom modernizacyjnym i inwestycyjnym ścisłe centrum stolicy stanie się przestrzenią reprezentacyjną, spójną i zieloną, ale także otwartą, przyjazną, dostępną i bezpieczną dla wszystkich – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA