OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa PragaMateriały inwestora

OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa Praga

REKLAMA

OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa Praga, co daje zielone światło dla kontynuacji rewitalizacji pofabrycznych terenów na warszawskiej Pradze Północ. W ramach etapu B inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 mkw. powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku, co jest ewenementem na rodzimym rynku. Apartamenty będą charakteryzować się ponadprzeciętną wysokością, osiągającą prawie 3,5 metra. Zakończenie prac rewitalizacyjnych i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 roku.

Warzelnia, będąca częścią całego kompleksu BOHEMA w centralnej jej części, w sąsiedztwie komina, będzie oferować przyszłym mieszkańcom 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości w budynku liczącym ponad 120 lat. Do apartamentów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowano również miejsca parkingowe. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców będzie ponadto 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.

– OKAM od początku swojej obecności na polskim rynku kojarzony jest z ambitnymi projektami o charakterze rewitalizacyjnym. Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała BOHEMA – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Materiały inwestora
REKLAMA

Poza unikalnym wyróżnikiem – niestandardową wysokością apartamentów, wizytówką budynku będzie także reprezentacyjne lobby wejściowe. Utrzymanie zabytkowego charakteru Warzelni to również zasługa aluminiowych okien ze szprosami. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, co dodatkowo wpłynie na odbiór wyjątkowo dużej kubatury. Ozdobny element stanowić będą fornirowane portale i drzwi wejściowe do apartamentów. Z kolei surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe, prefabrykowane parapety. Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną natomiast zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami antywłamaniowymi. Każdy apartament będzie wyposażony w wideodomofon premium i system inteligentnego zarządzania. Uwagę przykuwać ma również sama elewacja budynku – wykonana z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali – korten. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt.

Mieszkania w Warzelni cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarezerwowanych zostało już ok. 30% lokali. To tylko część inwestycji BOHEMA – Strefa Praga. Aktualnie OKAM przygotowuje się do odbiorów 280 mieszkań w etapie C, w czterech budynkach zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka, a w trakcie są prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów D i E.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA