Okrągły stolik kawowy z czarnym blatem – modne wyposażenie wnętrzźródło: www.sfmeble.pl

Okrągły stolik kawowy z czarnym blatem – modne wyposażenie wnętrz

Maxymil_yan
Maxymil_yan
REKLAMA
Poszukiwany stolik kawowy? Okrągły blat to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy lubią ponadczasowy wystrój wnętrz. Jeśli w dodatku połączysz go z czernią, możesz mieć absolutną pewność, że taki stolik nie tylko na długo pozostanie modny, ale i zaoferuje całkiem spore możliwości aranżacyjne. Jaki model wybrać? Mamy kilka podpowiedzi…

Marmurowy stolik okrągły – niezmiennie na topie

To już kolejny sezon, gdy sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony projektantów najpopularniejszych marek wnętrzarskich, jak i samych pasjonatów pięknych aranżacji wnętrz, cieszy się stolik kawowy okrągły z marmurowym blatem. Choć nie jest to jedyny wariant kolorystyczny, na jaki możesz liczyć, blat z czarnego marmuru nie bez powodu jest najczęściej wybieraną opcją – to przecież żadna tajemnica, że czerń świetnie komponuje się z dosłownie każdym kolorem. Zanim jednak dokonasz zakupu, zwróć uwagę na kolor żyłkowań na czarnym blacie – w zależności od rodzaju, czarny marmur może posiadać żyłkowania nie tylko białe, ale i w innych odcieniach (np. odcienie brązów i rudości czy zieleni). W jakich stylach aranżacyjnych najlepiej sprawdzi się stolik kawowy okrągły z marmurowym blatem? To dobry wybór nie tylko w przypadku wnętrz urządzonych w stylu glamour czy nowojorskim, ale i nowoczesnym.

Okrągły stolik ze szklanym blatem – ponadczasowy trend, który nie przemija

Jeśli w aranżacji swoich wnętrz najchętniej wykorzystujesz trendy ponadczasowe, odporne na zmieniające się z sezonu na sezon mody, szklany stolik kawowy okrągły z czarnym blatem ma spore szanse na to, aby okazać się strzałem w dziesiątkę. Tutaj jednak mała rada: przed zakupem upewnij się, że wybrany przez ciebie model posiada blat wykonany ze szkła hartowanego. To zdecydowanie najbezpieczniejsze w użytkowaniu rozwiązanie, w które warto zainwestować nie tylko wtedy, jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta. Hartowane szkło ma znacznie wyższą wytrzymałość mechaniczną, w związku z czym jest nieporównywalnie bardziej odporne na uszkodzenia i rozbicie. Jego dodatkowym atutem jest to, że po ewentualnym przekroczeniu wytrzymałości (np. po upadku na blat wyjątkowo ciężkiego przedmiotu z dużej wysokości) następuje rozpad tafli na małe kawałki o tępych krawędziach, co eliminuje ryzyko skaleczenia.
www.sfmeble.pl

Stolik kawowy modułowy – pięknie i praktycznie

Kolejna propozycja stolika kawowego z okrągłym blatem jest nieco mniej szablonowa w kwestii konstrukcji. Bo tak naprawdę to nie jeden stolik kawowy a zestaw składający się z kilku, najczęściej 2-3 elementów, w zróżnicowanych, ale ściśle dopasowanych względem siebie rozmiarach. Poszczególne stoliki, składające się na taki komplet, są zaprojektowane w taki sposób, aby mniejsze stoliki można było swobodnie wsunąć pod blat największego. Ten pomysłowy patent warto wykorzystać w szczególności w tych salonach i pokojach dziennych, których metraż nie jest zbyt duży – na co dzień mniejsze stoliki można ukryć, tym samym oszczędzając nieco cennej powierzchni, wysuwając je dopiero wtedy, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z dodatkowych blatów, np. gdy z wizytą wpadną goście.
REKLAMA

Jaka podstawa najbardziej pasuje do czarnego blatu?

Nie bez powodu już na wstępie wspominaliśmy o szerokim potencjale aranżacyjnym, który niewątpliwie skrywa w sobie stolik kawowy okrągły z czarnym blatem. Uniwersalny charakter czarnego blatu nie przejawia się jednak wyłącznie w tym, że wkomponuje się on w zróżnicowane pod względem kolorystyki wystroje, ale i znaczną dowolnością w kontekście towarzyszącej mu podstawy. Szklany blat w kolorze czarnym i drewniana podstawa? Świetny wybór zarówno do wnętrz skandynawskich, jak i vintage. Czarny marmur na metalowej podstawie? Tutaj sporo zależeć będzie od koloru wykończenia metalu – złoto lub miedź świetnie sprawdzą się w glamour, z kolei wykończenie chromowane pięknie wkomponuje się w styl nowojorski oraz nowoczesny. Czarne stoliki kawowe dostępne są w ofercie sklepu internetowego sfmeble.pl.
www.sfmeble.pl

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie stolika kawowego okrągłego?

Jednym z kluczowych kryteriów, którymi dobrze byłoby kierować się przy zakupie stolika kawowego, jest jego wysokość. Najbardziej funkcjonalny w użytkowaniu na co dzień okazuje się wariant, w którym wysokość blatu jest zbliżona do wysokości siedziska sofy, przy której zamierzasz ustawić stolik. Najlepiej, aby blat znajdował się ok. 5 cm poniżej siedziska. Dlaczego jest to aż tak istotne? Takie rozwiązanie nie tylko optycznie prezentuje się dobrze i proporcjonalnie, ale przede wszystkim pozwala na wygodne sięganie do blatu i odkładanie na niego np. filiżanki z kawą.

Jaką średnicę wybrać?

Jeśli decydujesz się na stolik kawowy okrągły, przed zakupem dobrze byłoby również oszacować właściwą średnicę blatu. Jak to zrobić? Najlepiej kierować się sofą lub narożnikiem, przy których stolik ma zostać ustawiony. Zgodnie z zasadą właściwych proporcji, nie bez powodu uznawaną za jedną z kluczowych w aranżacji wnętrz, meble znajdujące się w danym pomieszczeniu powinny być proporcjonalne względem siebie. Trzymając się tej zasady, postaraj się, aby średnica wybranego przez ciebie stolika wynosiła przynajmniej 1/2, a najlepiej nawet 2/3 długości siedziska mebla, naprzeciw którego stolik zostanie ustawiony. Dzięki temu twój wymarzony stolik kawowy okrągły nie zdominuje nadmiernie wystroju, ani też nie zaginie na tle nieproporcjonalnie dużej sofy lub narożnika.
www.sfmeble.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA