Powstaje architektoniczna ikona Warmii i Mazurźródło: Materiały inwestora

Powstaje architektoniczna ikona Warmii i Mazur

Olsztyn
REKLAMA
Potwierdzeniem rozwoju stolicy Warmii i Mazur oraz całego regionu będzie nowy zespół budynków o funkcji mieszkaniowo-biurowo-usługowej zlokalizowany w samym centrum Olsztyna. Dzięki nietuzinkowej architekturze będzie on bez wątpienia stanowił rozpoznawalny punkt na mapie miasta, a dzięki swojej wielofunkcyjności będzie tętnił życiem przez cały czas.
Projekt nosi nazwę Centaurus, a jego realizacji podjął się trójmiejski deweloper Euro Styl. Za architekturę obiektu odpowiada Andrzej Kapuścik, znany chociażby z wież Sea Towers w Gdyni, czy gmachu Banku Handlowego w Katowicach. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Olsztyna na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego. Dzięki temu dojście na starówkę, do parku czy dużego centrum handlowego zajmie zaledwie parę minut. Kosmiczny klimat inwestycji będzie budować nie tylko nazwa całego obiektu, ale i bliskie sąsiedztwo planetarium i obserwatorium astronomicznego. 
Centaurus będzie charakteryzował się zróżnicowaną wysokością, w jego ramach powstaną m.in. dwie wieże stanowiące dominantę zespołu (18 i 17 pięter). Dzięki temu będzie on najwyższym budynkiem mieszkalnym w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach części mieszkaniowej powstaną 172 mieszkania i apartamenty o urozmaiconych metrażach. Do prawie wszystkich przynależeć będą przestronne loggie, do niektórych – tarasy liczące nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Odbiór mieszkań i apartamentów przewidziany jest na IV kw. 2019 r. Pod kompleksem przewidziano dwupoziomową halę garażową.
W budynku biurowym znajdzie się ok. 8,5 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Oznacza to, iż Olsztyn zyska duże powierzchnie biurowe w najwyższym standardzie. Na parterze budynku biurowego oraz przy dziedzińcu znajdzie się strefa z punktami usługowymi oraz restauracjami. Będą one świadczyć swoje usługi nie tylko dla użytkowników obiektu, ale za sprawą swojej centralnej lokalizacji i bezpośredniego kontaktu z ulicami również dla mieszkańców Olsztyna.
REKLAMA
W ramach kompleksu powstanie też część hotelowa ze 105 pokojami. Deweloper podpisał już umowę z dzierżawcą, który planuje w kompleksie prowadzić trzygwiazdkowy hotel międzynarodowej sieci marki Hampton by Hilton.
Centaurus stanowić będzie obok takich obiektów jak olsztyńska filharmonia, port lotniczy czy Galeria Warmińska, kolejny namacalny dowód rozwoju regionu.
Również okolice Olsztyna cieszą się powodzeniem wśród osób, które chcą wybudować dom. – Od dobrych kilku lat stale obserwujemy zainteresowanie gruntami niedaleko Olsztyna. Wśród nabywców można znaleźć zarówno mieszkańców Olsztyna, jak i osoby z Warszawy, Krakowa, Poznania czy innych miast. Najchętniej wybierane są tereny oddalone o 15-30 km od miasta oraz działki mające własne linie brzegowe – twierdzi Marek Klamut z firmy TREENEO.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA