Panattoni inwestuje w Kłodzku. Powstanie docelowo do 450 nowych miejsc pracyPixabay

Panattoni inwestuje w Kłodzku. Powstanie docelowo do 450 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie planuje kolejną inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem ta amerykańska firma na lokalizację swojego najnowszego przedsięwzięcia wybrała południową część regionu, a konkretnie Kłodzko.

14 lutego Panattoni Europe dostało pozwolenie na budowę parku magazynowo-przemysłowego z częścią usługową przy ul. Dusznickiej. W pierwszym etapie ma powstać hala składowo-magazynowa o powierzchni 23 tys. mkw. Jeśli znajdą się najemcy obiektów, to docelowo łączna powierzchnia hal wyniesie około 60 tys. mkw. Przewiduje się zatrudnienie do 450 pracowników. Fizyczne wejście na plac budowy zapowiedziane jest do końca 2023 roku.

REKLAMA

To nie koniec nowych inwestycji jakie planowane są w tej części Kłodzka. Ma tam także zostać utworzona strefa aktywności gospodarczej. Powstaną w tej okolicy również wielkopowierzchniowe sklepy. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa Castoramy. Do budowy swojego marketu przymierza się również Aldi. W kolejce do inwestowania szykują się kolejne firmy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA