Panattoni realizuje kolejną inwestycję w województwie śląskimPanattoni

Panattoni realizuje kolejną inwestycję w województwie śląskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszył niedawno z budową kolejnej hali w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II. Teraz firma uzyskała finansowanie na realizację tej inwestycji. Kredytu w wysokości 9,4 mln euro udzielił Bank Millennium.

– W ubiegłym roku Panattoni uzyskało od banków ponad 800 mln euro na swoje realizacje i nie zwalniamy tempa – właśnie otrzymaliśmy kredyt na budowę trzeciej hali w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II. Lokalizacja na Śląsku nie jest przypadkowa – jest to niezwykle atrakcyjny region dla najemców i inwestorów, zdecydowany lider pod względem wynajętej powierzchni w 2023 r., który świetnie korzysta z rozwiniętej infrastruktury i zasobów ludzkich, w szczególności kadry technicznej. Sama Ruda Śląska jest natomiast jednym z najprężniej działających ośrodków w regionie. Dziękujemy Bankowi Millennium za zaufanie, które zaprocentuje kolejnymi tysiącami metrów nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a co za tym idzie dalszym rozwojem i nowymi miejscami pracy – komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer – Poland w Panattoni.

Nowy etap Panattoni Park Ruda Śląska II obejmuje powierzchnię 16 000 mkw. wynajętą w całości przez Konimpex polską firmę o globalnym zasięgu, działające w obszarze handlu, logistyki i dystrybucji surowców chemicznych i przemysłowych. Z obiektu najemca prowadzić będzie procesy magazynowe i logistyczne, do czego kluczowa jest bliskość autostrad: A4 i A1.

REKLAMA
Panattoni
Panattoni

W Rudzie Śląskiej Panattoni zrealizowało już blisko 200 000 mkw., a wraz z powierzchniami pozostającymi w budowie skomercjalizowało jeszcze większy wolumen, co świadczy o ogromnym potencjale miasta. Położenie w centrum aglomeracji śląskiej, doskonałe skomunikowanie i dostęp do ogromnej populacji regionu to atuty, które sprawiają, że jest to lokalizacja wybierana przez klientów z bardzo wielu różnych branż i o różnych specjalizacjach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA