Panattoni zakończyło w Polsce rozbudowę wielkiej inwestycji dla niemieckiego giganta e-commercePanattoni

Panattoni zakończyło w Polsce rozbudowę wielkiej inwestycji dla niemieckiego giganta e-commerce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył ostatni etap Panattoni Park Sulechów III. Obiekt zrealizowany został dla BestSecret – wiodącego europejskiego klubu zakupowego online z luksusową modą w niższych cenach. Metraż całego budynku sięga blisko 136 000 mkw., co czyni go jednym z największych centrów logistycznych w regionie.

W pierwszej fazie projektu Panattoni Park Sulechów III wybudowano i oddano do użytku halę o powierzchni 90 000 mkw., dostosowaną specjalnie do potrzeb BestSecret.

– Odpowiadając na dynamicznie rosnące potrzeby i aspiracje dotyczące zwiększenia obecności na europejskim rynku e-commerce, firma BestSecret zdecydowała się niemal natychmiast powiększyć tę powierzchnię o dodatkowe 46 000 mkw. Ta decyzja nie tylko podkreśla zaufanie do Panattoni jako dewelopera, ale również świadczy o sukcesie i długoterminowym potencjale inwestycji w Panattoni Park Sulechów III, a tym samym umacnia pozycję naszego klienta na rynku europejskim – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Realizacja na miarę oczekiwań. Inwestycja w Sulechowie została dostosowana do specyficznych potrzeb BestSecret, co wymagało intensywnej współpracy na wszystkich etapach projektu.

– Skupiliśmy się na stworzeniu przestrzeni idealnie odpowiadającej wymaganiom dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Kluczowe było dopasowanie obiektu do specyficznych wymagań operacyjnych BestSecret, co wymagało od obu stron otwartej komunikacji i elastyczności. W trakcie realizacji projektu Panattoni wprowadziło szereg indywidualnych zmian konstrukcyjnych i technologicznych, które były odpowiedzią na szczegółowe potrzeby klienta – od podwyższenia części budynku, przez adaptację pod wielopoziomowe „picktowers” magazynowe, które zapewniają maksymalizację przestrzeni i efektywność procesów logistycznych aż po uzyskanie odpowiednich zezwoleń i odstępstw administracyjnych – wyjaśnia Dorota Jagodzińska-Sasson.

Panattoni Park Sulechów III zgodnie ze standardem Panattoni przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent, a dach obiektu został wzmocniony pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja spełnia wysokie normy w zakresie energooszczędności – m.in. poprzez zastosowanie systemów BMS i inteligentnego oświetlenia, podwyższoną izolacyjność ścian i dachu oraz wykorzystanie pomp ciepła i destryfikatorów. W efekcie udało się uzyskać zużycie energii pierwotnej poniżej wymagań unijnej taksonomii.

Deweloper zadbał także o dobrostan pracowników obiektu. W ogromnej powierzchni biurowej (13 000 mkw.) zwiększono dostęp do światła dziennego, a odpowiednią akustykę pomieszczeń skonsultowano ze specjalistą. Budynek jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Strefy relaksu przy wejściu do biura wyposażono w małą architekturę wykonaną ze zużytych turbin wiatrowych. Deweloper przygotował także infrastrukturę dla rowerzystów oraz punkty ładowania samochodów elektrycznych.

REKLAMA

We współpracy z ekologiem zadbano o bioróżnorodność terenu inwestycji. Nasadzono drzewa takie jak lipa drobnolistna, klon, buk oraz rodzime krzewy (m.in. kalina, dereń, rokitnik). Łąka kwietna zostanie poszerzona do ponad tysiąca mkw. Przewidziano budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów.

Panattoni

Lubuskie na fali

To już drugi zrealizowany przez Panattoni obiekt w Sulechowie. Wcześniej deweloper wybudował tu centrum dystrybucyjne o powierzchni ponad 61 000 mkw. dla TJX Europe – właściciela marki TK Maxx.

W sumie województwie lubuskim Panattoni dostarczyło już blisko 750 000 mkw., a ponad 195 000 mkw. pozostaje w budowie. Co więcej, obiekty szyte na miarę stanowią tu blisko 60 proc. całkowitej dostarczonej przez Panattoni powierzchni.

O rosnącej atrakcyjności regionu decyduje przede wszystkim bliskość zachodniej granicy i rozbudowana infrastruktura transportowa z trasą S3, autostradą A2 i Portem Lotniczym Zielona Góra-Babimost na czele. Przyciąga to nowoczesny biznes, który zyskuje doskonałą bazę do międzynarodowej działalności, zwłaszcza w zakresie e-handlu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA