Park logistyczny Silesia East w Sosnowcu został sprzedanyMateriały prasowe

Park logistyczny Silesia East w Sosnowcu został sprzedany

Orzech
Orzech
REKLAMA

Park logistyczny Silesia East w Sosnowcu, w województwie śląskim został sprzedany. Ten w pełni wynajęty obiekt Panattoni zdecydowało się sprzedać. Nabywcą jest inwestor i zarządca aktywów reprezentowany przez firmę Palmira Polska.

Kompleks Silesia East, to obiekt klasy A, o powierzchni najmu wynoszącej 32 tys. mkw. Jest częścią głównego hubu logistycznego, zlokalizowanego wokół Katowic, stolicy województwa śląskiego.

Park zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrad A1 i A4. Dwa międzynarodowe lotniska – Katowice i Kraków – są oddalone odpowiednio o 20 i 35 minut jazdy samochodem, natomiast międzynarodowe lotnisko w Ostrawie w Czechach znajduje się w odległości jednej godziny.

– Apetyt inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne z wysokimi wskaźnikami zrównoważonego budownictwa pozostaje na polskim rynku stabilny, a śląski park doskonale wpisuje się w te oczekiwania. Posiada najwyższy na polskim rynku poziom certyfikacji środowiskowej BREEAM Excellent, a do 2025 roku ma osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto – podkreśla Karina Trojańska, chief financing & operating officer w Panattoni.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA

Panattoni Park Silesia ma wysokość 10 metrów. Oferuje 134 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i trzy dla ciężarowych, a także 52 rampy samochodowe oraz nośność posadzki na poziomie 50 kN/mkw. Obiekt jest w całości wynajęty.

Z powierzchni korzysta pięciu najemców - producent elektroniki Bitron, firma motoryzacyjna Toyota, dostawca usług logistycznych Antwerk, firma Dorel – właściciel takich marek jak Maxi-Cosi (foteliki samochodowe dla dzieci) oraz PlusEight – specjalista z branży rusztowań. Firma Bitron zajmuje 42 proc. całej powierzchni.

Przy transakcji w imieniu Panattoni działała kancelaria CMS. Firmie Palmira doradzały kancelarie Dentons (prawna i podatkowa) w Dusseldorfie i Warszawie, Drees & Sommer (techniczna) oraz Nova-Ambiente (środowiskowa). JLL Polska pełnił rolę brokera.

Strony uzgodniły, że nie ujawniają wartości transakcji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA