Pierwszy biurowiec Airport City Gdańsk już gotowyMateriały prasowe

Pierwszy biurowiec Airport City Gdańsk już gotowy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Alpha, pierwszy biurowiec w kompleksie Airport City Gdańsk (ACG), został oficjalnie otwarty 12 maja. Generalnym wykonawcą była firma HOCHTIEF Polska. Zakres prac obejmował standard deweloperski – tzw. shell&core. Komercjalizacja Alphy już trwa i są chętni na wynajęcie powierzchni biurowej.

Największym najemcą będzie międzynarodowa firma z branży IT, która będzie zajmowała powierzchnię trzech pięter biurowca Alpha. Pracownicy powinni się wprowadzić do nowych biur jesienią.

– Zrealizowaliśmy marzenie i dziś otwieramy biurowiec Alpha, pierwszy w planowanej nowoczesnej dzielnicy lotniskowej Airport City Gdańsk. Klienci i obserwatorzy są zachwyceni poziomem zastosowanych technologii. Komercjalizacja obiektu przebiega optymistycznie. Jak tylko wynajmiemy większość jego powierzchni, ogłosimy przetarg na budowę kolejnego, dwa razy większego biurowca Bravo. Mamy już dla niego zarówno gotowy projekt, jak i pozwolenie na budowę. Pandemia nie zawróciła nas z obranej drogi stworzenia Airport City Gdańsk – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Airport City Gdańsk to nowoczesna dzielnica lotniskowa, wznoszona tuż przy Porcie Lotniczym Gdańsk obok przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Atutem ACG jest wykorzystanie potencjału dogodnej lokalizacji w sąsiedztwie lotniska, obwodnicy Trójmiasta i Autostrady A1. W pierwszym etapie projektu powstał 6-kondygnacyjny budynek Alpha o powierzchni najmu 8,5 tys. mkw.

REKLAMA

Biurowiec certyfikowany jest LEED Gold wg najnowszej i najbardziej restrykcyjnej wersji v4 Building Design and Construction potwierdzającej ekologiczne podejście do tworzonej przestrzeni. Budynek powstał zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego – znaczna część terenu zewnętrznego obejmuje zróżnicowana roślinność co wzmacnia bioróżnorodność otoczenia i zapewnia jego równowagę ekologiczną.

Alpha została zaprojektowana przez biuro PIG Architekci, które przez cały okres trwania budowy prowadziło bezpośredni nadzór autorski nad inwestycją, pilnując każdego detalu, zarówno z ramienia wykonawcy, jak i inwestora, Portu Lotniczego Gdańsk.

Dwie kondygnacje podziemne oferują łącznie 197 miejsc parkingowych. Alpha to pierwszy z siedmiu planowanych biurowców i obiektów komercyjnych w ramach Airport City Gdańsk, dzielnicy lotniskowej, z 100 tys. mkw. powierzchni najmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA