Pod Gdańskiem powstanie nowy kompleks apartamentowo-hotelowy z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem Ako Architekci

Pod Gdańskiem powstanie nowy kompleks apartamentowo-hotelowy z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Trójmieście planowana jest budowa nowego, dużego kompleksu apartamentowo-hotelowy z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem. Inwestor, firma Wind Yacht Resort Sp. z o.o. zamierza zrealizować swój projekt w Wiślince koło Gdańsk przy ujściu Martwej Wisły do Bałtyku.

W ramach inwestycji planowana jest realizacja dużego kompleksu apartamentowo-hotelowego Wind Yacht Resort z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem pod sieciową marką. Operatorem ma zostać firma VHM Hotel Management. Inwestycja powstanie obok kompleksu Sol Marina, w którym także znajduje się zarówno marina, jak i działający już hotel.

W nowym kompleksie planowane są łącznie cztery 3-piętrowe budynki apartamentowe, 10-piętrowy pięciogwiazdkowy hotel oraz rozbudowana infrastruktura portowa z kapitanatem i mariną, w której przewidziano 200 miejsc do cumowania. W ramach inwestycji powstanie też restauracja na wodzie, zewnętrzny basen i strefa saun. Wnętrza apartamentów Wind Yacht Resort utrzymane mają być w stylu luksusowych jachtów.

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała gdyńska pracownia Ako Architekci.

Ako Architekci
Ako Architekci
Ako Architekci
Ako Architekci
Ako Architekci
REKLAMA

W pierwszym etapie, którego realizacja ma się rozpocząć wiosną tego roku, mają powstać dwa budynki z 90 apartamentami o powierzchni od 29 do 108 metrów kwadratowych pod wynajem krótkoterminowy.

Apartamenty w Wind Yacht Resort są dostępne w modelu condo z podziałem przychodów 70 proc. dla nabywcy i 15-letnią umową dzierżawy. Oferowany jest też nielimitowany pobyt właścicielski poza sezonem oraz 14-dniowy w sezonie.

Apartamenty można też zakupić jako inwestycja typu second home w stanie deweloperskim.

Oddanie do użytku I etapu kompleksu Wind Yacht Resort planowane jest do końca 2025 r.

Ako Architekci
Ako Architekci
Ako Architekci

Rozpoczęcie realizacji drugiego etapu planowane jest na rok 2025. Powstanie 10-piętrowy, pięciogwiazdkowy hotel z wewnętrznym basenem, strefą saun, restauracją oraz salami bankietowymi i konferencyjnymi i kids clubem. Wybudowana zostanie też marina z 200 miejscami do cumowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA