Pod Jelenią Górą otwarto I etap kompleksu Termy Karkonosze Resort & Spa Fot. Materiały prasowe

Pod Jelenią Górą otwarto I etap kompleksu Termy Karkonosze Resort & Spa

ZDJĘCIA
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku, pod Jelenią Górą otwarta została pierwsza część kompleksu Termy Karkonosze Resort & Spa ze strefą willową. W ramach inwestycji powstało łącznie 126 pokoi i apartamentów po 14 w dziewięciu willach z zewnętrznymi jacuzzi na tarasach wszystkich budynków oraz Ristorante Góra Słońca z kuchnią włoską.

Termy Karkonosze Resort & Spa zlokalizowane są w miejscowości Staniszów pomiędzy Jelenią Górą, Szklarską Porębą a Karpaczem. Umiejscowienie u stóp malowniczych gór pozwala na korzystanie z atrakcji pobliskich kurortów oraz szlaków górskich, zapewniając możliwość prawdziwego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Za projekt architektoniczny odpowiada znane i cenione wrocławskie Q2 Studio. Wille rozlokowane są wokół naturalnego stawu, a centralnym punktem resortu jest budynek klubowy z restauracją.

W inwestycję zaangażował się Grzegorz Gacek, który został jej 50-procentowym udziałowcem, a operatorem kompleksu jest jego spółka HSP Management, zarządzająca m.in. należącymi do niego hotelami Szczawnica Park Resort & SPA i Batory oraz Apartamentami Eko i Willą Tęcza, zlokalizowanymi w Szczawnicy.

– Wprowadzamy na rynek hotelarski zupełnie nową jakość, której w tym regionie jeszcze nie było. Zależy nam, aby nasi goście otrzymali luksusowy pobyt i zrelaksowali się zgodnie z ideą slow life – mówi Grzegorz Gacek. – Misją HSP Management jest kultywowanie tradycji hotelarskich poprzez dostarczanie gościom wyjątkowego serwisu, a także niezapomnianych wrażeń z pobytu w pięknych polskich lokalizacjach. Odpowiadając na potrzeby naszych gości, poszerzamy naszą grupę hotelową o kolejne urokliwe miejsce. Goście, którzy doświadczyli naszej gościnności w Pieninach, będą mogli odpocząć również w Karkonoszach, mając gwarancję jakości obsługi, kuchni, produktów i designu – dodaje.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

W następnych, planowanych do realizacji etapach tej wielkiej inwestycji otwarta zostanie bardziej kameralna strefa willowa z 10 budynkami, w których znajdzie się po osiem apartamentów, a całość przeplatana będzie sadzawkami, basenami termalnymi, ścieżkami i zielenią.

Planowana jest też budowa 5-gwiazdkowego hotelu z 64 pokojami, salą konferencyjną, zespołem basenów termalnych, strefą SPA & wellness oraz Alchemia Drink & Tapas i restauracja Szczyt Smaku.

Termy Karkonosze Resort & Spa łącznie na powierzchni ponad 6 ha zaoferują 266 pokoi hotelowych i i apartamentów sprzedawanych w systemie condo w trzech strefach: hotelowo-rekreacyjnej, rodzinnej i kameralnej. Motywem łączącym wszystkie części i funkcje jest woda, pojawiająca się pod różnymi postaciami w różnych strefach. Łączna powierzchnia lustra wody wynosić ma 3,5 tys. metrów kwadratowych., a temperatura w basenach zewnętrznych osiągająca 28-36°C umożliwiać ma całoroczne kąpiele termalne.

Q2Studio
Q2Studio

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA