Pod Legnicą wybudowany zostanie nowy, duży, nowoczesny szpital FB Gmina Miłkowice

Pod Legnicą wybudowany zostanie nowy, duży, nowoczesny szpital

WIZUALIZACJA
REKLAMA

Na Dolnym Śląska powstać ma nowy, duży, nowoczesny szpital. Jak poinformowało Radio Wrocław, wiosną bieżącego roku, w gminie Miłkowice (powiat legnicki), w miejscowości Gniewomirowice, zaledwie kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych Legnicy i Zachodniej Obwodnicy tego miasta (trasa S3), rozpocznie się budowa szpitala z czterema nowoczesnymi salami operacyjnymi.

Jak ustaliło Radio Wrocław, przygotowania do rozpoczęcia tej inwestycji od wielu miesięcy utrzymywane były w tajemnicy. Nasz portal Investmap.pl ustalił dokładną lokalizację tej nowej, dużej inwestycji. Planowane przedsięwzięcie zostanie zlokalizowane na działce nr 328/195 (Obręb 020906_2.0003), przy ul. Krokusowej w Gniewomirowicach, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 94 z Legnicy w kierunku Chojnowa, Bolesławca, Zgorzelca.

Ma to być nowoczesny ośrodek, który będzie się specjalizował w różnego rodzaju, nawet najbardziej skomplikowanych operacjach. Dzięki inwestycji wzrośnie też budżet gminy Miłkowice, na terenie której zlokalizowana zostanie inwestycja. Powstanie także sporo nowych miejsc pracy dla osób z wykształceniem medycznym.

Inwestorem jest J. Chodacki, A. Misztal „MEDICA” Sp. jawna z Lubina. Z ustaleń Radia Wrocław wynika, że inwestorami są... lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

14 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Legnicy został złożony wniosek o pozwolenie na realizację tej inwestycji.

Dokładna lokalizacja planowanej inwestycji:

REKLAMA
GUNB
GUNB
GUNB
GUNB

Wizualizacja szpitala:

FB Gmina Miłkowice

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Gogha(gość)
Super, dobra wiadomość.
REKLAMA