[śląskie] Wielomilionowe inwestycje w Szpitalu Miejskim w Zabrzu

[śląskie] Wielomilionowe inwestycje w Szpitalu Miejskim w Zabrzu

graviteo
REKLAMA

Rozpoczyna się termomodernizacja Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W placówce wymienione zostaną drzwi i okna oraz ocieplone ściany, stropy i dachy. Szpital wzbogaci się też o nowoczesny system ogrzewania energią słoneczną. Prace potrwają niecały rok. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ok. 5,5 mln zł.

Projekt ,,Zarządzanie energią w budynkach Szpitala Miejskiego z Zabrzu" obejmuje termomodernizację budynków placówki przy ul. Zamkowej w Zabrzu-Biskupicach. Planowane jest ocieplenie ścian, stropów i dachów; modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej, wymiana źródła ciepła oraz montaż układu solarnego. Zostaną także wymienione okna, drzwi, osprzęt elektryczny, stolarka i posadzki.


Inwestycja przyczyni się do poprawy stanu środowiska, m.in. dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na wodę i energię oraz niższej emisji zanieczyszczeń. Jednak jak podkreśla dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, najważniejszym rezultatem termomodernizacji będzie wyższy standard opieki nad pacjentami. Nowoczesny system solarny i inne inwestycje oznaczają poprawę komfortu leczenia. W szpitalu będzie po prostu cieplej i wygodniej. Zmieni się też wygląd naszych budynków. Ta inwestycja przeniesie naszą placówkę w XXI wiek - podkreśla prezes Mariusz Wójtowicz.


Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 5 456 654,97 zł. Projekt otrzymał dotację i pożyczkę z NFOŚiGW i WFOŚiGW. Termomodernizacja potrwa do końca marca 2014 roku.


To nie jedyna inwestycja, która w ostatnim czasie jest realizowana przez Szpital Miejski w Zabrzu. W ostatnich tygodniach przy ul. Zamkowej rozpoczęła się budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - nowego budynku szpitala, do którego przeniosą się oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny, a także nowy oddział patologii ciąży. To będzie jedna najnowocześniejszych tego typu placówek w regionie. Ponadto Szpital Miejski w Zabrzu znalazł się na liście beneficjentów projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na wprowadzenie e-usług w szpitalu wysokości z dofinansowaniem 85% kosztów przedsięwzięcia tj. około 2,3 mln zł.


Jak podkreśla prezes Mariusz Wójtowicz, wszystkie te zmiany są częścią kompleksowej przemiany zabrzańskiej placówki. - Wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę, wprowadzanie nowych usług medycznych oraz zmiany w zarządzaniu szpitalem mają na celu zapewnienie naszym pacjentom najwyższej jakości oferty medycznej. Na rynku usług zdrowotnych rośnie konkurencja i aby się na nim z sukcesem utrzymywać, potrzebne są zaplanowane kompleksowe działania - zaznacza prezes Mariusz Wójtowicz.


Oficjalne podpisanie umowy na termomodernizację Szpitala Miejskiego w Zabrzu odbędzie się w piątek 19 lipca 2013 r. o godz. 10:00 w siedzibie dyrekcji Szpitala Miejskiego w Zabrzu (ul. Zamkowa 4, sala konferencyjna). Na uroczystość zaproszeni zostali m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Grzegorz Nowak.


***
Szpital Miejski w Zabrzu sp. z o.o. to miejski szpital wieloprofilowy. Powstał 4 grudnia 1961 roku. Szpital dysponuje 410 łóżkami, funkcjonuje w nim 9 oddziałów: 2 Oddziały Chorób Wewnętrznych, Oddział Neurologii, Dermatologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej, Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Neonatologii. Przy szpitalu działają ponadto Centrum Zaopatrzenia Medycznego, Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, a także bezpłatna Szkoła Rodzenia. W 2011 roku Szpital został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...