[śląskie] Sosnowiecki szpital coraz nowocześniejszy

[śląskie] Sosnowiecki szpital coraz nowocześniejszy

graviteo
REKLAMA

Kolejne oddziały sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przeszły gruntowy remont. Swoje oblicze zmieniły oddziały geriatryczny oraz skórno-wenerologiczny. Nowoczesne oddziały powstały dzięki miejskim funduszom w wysokości ok. 2,2 mln zł.

2013 rok jest to drugi rok działalności oddziału geriatrycznego w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu i pierwszy w nowych pomieszczeniach. Jednak los tego Oddziału jeszcze kilka lat temu był bardzo niepewny pomimo, że działalność szpitalna w Sosnowcu nierozerwalnie wiąże się z działalnością geriatryczną.


Jedyny w Zagłębiu, przeniesiony z Ząbkowic (Dąbrowa Górnicza) w 2002 r. Oddział Geriatryczny działał w Szpitalu Kolejowym, a od 2003 r. w Szpitalu Nr 2. W 2006 roku oddział przeniesiono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie utworzono 27. łóżkowy Oddział Geriatryczno-Rehabilitacyjny. W roku 2007 oddział został włączony do działającego w Szpitalu Wojewódzkim Oddziału Wewnętrznego, co w istocie zmniejszyło liczbę łóżek o kolejne 27. Na skutek tego, w zdecydowanej większości, sędziwi mieszkańcy Sosnowca trafiali na oddziały wewnętrznie, neurologiczne Szpitala Miejskiego, często w trybie nagłym, w czasie trwania dyżuru nocnego, czy świątecznego.


Po likwidacji geriatrii w WSS Nr 5 im. Św. Barbary, wiosną 2011 r. podjęto inicjatywę utworzenia w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu Oddziału Geriatrycznego. Po szeregu konsultacji ostatecznie utworzono liczący 20 łóżek Oddział Geriatryczny, Poradnię Geriatryczną i Poradnię Psychogeriatryczną - Jestem dumny, że tu w Sosnowcu będzie miejsce, gdzie starsze osoby znajdą pomocną dłoń i będą mogły dochodzić do zdrowia w miłej atmosferze. To wspaniałe, zobaczcie w Sosnowcu dokonuje się piękna inicjatywa! - mówił Grzegorz Kaszak, Biskup sosnowieckiej diecezji. 

Oddział Skórno-Wenerologiczny w Zagłębiu ma z kolei ponad 65 letnią historię, a do pawilonu przy ul. Szpitalnej przeniesiono go 1 marca 1980 r. Tam funkcjonował przez ostatnie 33 lata. Aktualnie Oddział funkcjonuje w budynku głównym Szpitala Miejskiego i liczy 14 łóżek i wraz z poradniami dermatologicznymi, których remont ma odbyć się do końca tego roku, stanowić będzie kompleksową ofertę zabezpieczenia mieszkańców Zagłębia w zakresie leczenia chorób skóry. W roku 2012 w Oddziale Skórno-Wenerologicznym leczono 556 pacjentów, a w Oddziale Geriatrycznym 496. Szpital uzyskał na ten cel środki z Narodowego Funduszu Zdrowia na łączną kwotę 2,5 mln zł, a plan na rok 2013 wynosi 2,79 mln zł. - Mimo trudnych czasów jesteśmy zdeterminowani do pracy. Świadectwem tego jest wsparcie jakie udzielają nam władze miasta. Dlatego szczególne podziękowania kieruje do Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego. Chciałbym też podkreślić, że nasze starania zauważa Narodowy Fundusz Zdrowia, który zwiększa nasz kontrakt. - podkreślał na otwarciu oddziałów Artur Nowak, dyrektor Szpitala. 

Warto wspomnieć, że dzięki miejskim funduszom w 2012 roku za kwotę 3,6 mln zł został zmodernizowany oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej a na początku 2011 roku zostało otwarte Sosnowieckie Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem. Budowa centrum zamknęła się sumą 12 mln zł. - Szpital to podstawowy element działalności samorządu. Dlatego jego dobro jest dla nas tak ważne. Z naszego szpitala nigdy nie został odesłany żaden pacjent. Nowoczesne oddziały, które tu oglądamy to sama radość. Cieszę się, że dołożyliśmy kolejną cegiełkę w unowocześnienie naszego szpitala. - podsumował Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.


źródło: UM Sosnowiec

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...