[śląskie] Anna Komorowska patronuje otwarciu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

[śląskie] Anna Komorowska patronuje otwarciu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

graviteo
REKLAMA
Dokładnie 2 miesiące pozostały do rozpoczęcia działalności Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków ginekologiczno-położniczych. Honorowy patronat nad uroczystością otwarcia Centrum objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.
Z wnioskiem w sprawie patronatu w lipcu tego roku wystąpiły wspólnie władze Zabrza i zarząd Szpitala Miejskiego. - Cieszymy się. że Pani Anna Komorowska zgodziła się objąć honorowy patronat nad imprezą. Małżonka Prezydenta RP aktywnie angażuje się się w działania wspierajcie polskie rodziny, jest autorytetem w kwestiach macierzyństwa i opieki nad dziećmi. Bardzo liczymy, że uświetni swą obecnością uroczystość otwarcia Centrum - mówi prezes Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.
Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka powstaje w Zabrzu Biskupicach przy ul. Zamkowej. Będzie to placówka z kompleksową ofertą medyczną dla przyszłych matek i noworodków. Pacjentki Szpitala Miejskiego w Zabrzu już od października będą mogły skorzystać ze zlokalizowanych pod jednym dachem poradni diabetologicznej, diagnostyki prenatalnej, laktacyjnej i neonatologii. Nowością będzie poradnia kardiologiczna dla kobiet w ciąży, którą współtworzyć będzie Śląskie Centrum Chorób Serca.
 
W części szpitalnej Centrum znajdzie się 78 łóżek szpitalnych. Do nowego gmachu przeniosą się oddziały, które do tej pory funkcjonowały w drugim szpitalnym budynku przy ul. Traugutta: ginekologiczno-położniczy (zostaną rozdzielone na dwa niezależne oddziały) oraz neonatologiczny. Powstanie też nowy oddział patologii ciąży. Centrum dysponować będzie własnym blokiem operacyjnym. Swoją siedzibę w Centrum znajdzie też szpitalna Szkoła Rodzenia ,,Już jestem".
 
Jak informuje prezes Mariusz Wójtowicz, pacjentki rodzące w Centrum będą mogły skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia lub przeciwnie - rodzić wyłącznie siłami natury. - Centrum będzie działało w systemie ,,rooming-in", w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Ojcowie będą mogli nie tylko uczestniczyć w porodzie, ale i spędzić z rodziną kilka dni w szpitalu - zaznacza prezes.
 
W Centrum działać będzie Śląskie Centrum Laparoskopowego Leczenia Endometriozy. - Specjalna interaktywna sala do zabiegów laparoskopowych pozwoli na przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów, również przy zdalnym udziale specjalistów z innych ośrodków. Nasza placówka będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju ośrodków leczenia endometriozy - podkreśla prezes Wójtowicz.
 
Budowa realizowana jest w ekspresowym tempie. Umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2013 roku, miesiąc później ruszyły prace budowlane. Już w listopadzie na dachu budynku zawisła wiecha. W sierpniu 2014 roku prace budowlane i wykończeniowe zostały zakończone. Obecnie trwają odbiory techniczne oraz ostatnie prace instalacyjne. Kończą się też roboty budowlane na zewnątrz budynku. Oficjalne otwarcie odbędzie się 28 października 2014 r.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...