Pod Łodzią powstaje nowe centrum dystrybucyjne na Polskę francuskiej sieci marketów E.Leclercźródło: ID Logistics

Pod Łodzią powstaje nowe centrum dystrybucyjne na Polskę francuskiej sieci marketów E.Leclerc

Orzech
Orzech
REKLAMA
Centrum zostanie zlokalizowane w Woli Rakowej. Łączna powierzchnia magazynowa obiektu wyniesie ponad 21 tys. mkw. Uruchomienie operacyjne centrum dystrybucyjnego i rozpoczęcie realizacji dostaw do sklepów zaplanowane jest na lipiec 2021 roku.
Przedsięwzięcie będzie polegało na kompleksowej budowie i wyposażeniu magazynu w strefach: suchej, chłodni, z kontrolowaną temperaturą i części socjalno-biurowej wraz z infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. 
Scawar, część logistyczna sieci E. Leclerc w Polsce, w związku z przewidywanym rozwojem operacji, wyłoniła w przetargu ID Logistics w celu kompleksowej obsługi logistycznej swojego nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce. W procesie najmu powierzchni magazynowej sieci doradzało M4 Real Estate.
W budowanym obecnie centrum w Woli Rakowej mają być magazynowane wszystkie grupy asortymentowe produktów, które można kupić w sieci super i hipermarketów E.Leclerc na terenie naszego kraju. ID Logistics będzie odpowiadać za kompleksowe zarządzanie operacjami i procesami magazynowymi oraz dedykowaną obsługę dystrybucyjną na terenie całej Polski.
REKLAMA
Dla zapewnienia efektywnej obsługi magazynowej kluczowe znaczenie będzie mieć stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów oraz rozszerzanie asortymentu, w tym marek własnych E.Leclerc, który już wkrótce ma objąć 4 tys. produktów.
– Obsługa E. Leclerc pozwoli umocnić pozycję ID Logistics na polskim rynku logistyki kontraktowej jako specjalisty w zakresie obsługi sieci handlowych. Rozpoczęcie współpracy z E.Leclerc jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do zapewnienia optymalnej obsługi, tym bardziej, że podpisanie kontraktu nastąpiło po wielu latach kooperacji z innym operatorem. Jesteśmy dumni, że E.Leclerc zaufał właśnie nam i dołożymy wszelkich starań, aby przyczyni się do dalszej ekspansji sieci na polskim rynku – deklaruje Sylwia Dunn, business development director w ID Logistics Polska.
ID Logistics Polska obsługuje aktualnie swoich kontrahentów w 11 centrach logistycznych w Polsce. Należą do nich m.in. Carrefour Polska (centrum logistyczne w okolicach Rawy Mazowieckiej), Lindt (Grodzisk Mazowiecki) i PepsiCo (CL w Mszczonowie). Firma zatrudnia w naszym kraju około 2 300 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA