Pod Wrocławiem trwa budowa Wrocław Campus 39, wielkiej inwestycji Panattoni. Powstanie wiele nowych miejsc pracyAtlas Ward Polska

Pod Wrocławiem trwa budowa Wrocław Campus 39, wielkiej inwestycji Panattoni. Powstanie wiele nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, realizuje swoją największą jak dotychczas inwestycję na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus 39. Generalnym wykonawcą jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia, która zrealizowała dla tego inwestora także wcześniejsze etapy tego wielkiego parku logistyczno-przemysłowego.

Ten wielki projekt realizowany jest na terenie gminy Kobierzyce w sąsiedztwie skrzyżowania autostrady A4 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Panattoni wynajęło już blisko 85 000 mkw. dwóm najemcom, z czego ponad 78 000 mkw. zajmie e-commerce. Campus Wrocław 39 docelowo zajmie 200 000 mkw. i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Kompleks logistyczno-przemysłowy Panattoni Wrocław Campus 39, ze względu na swoją atrakcyjną lokalizację – w sąsiedztwie autostrady A4 i drogi S8, będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.

Prace realizowane są przez generalnego wykonawcę firmę Atlas Ward Polska z Wrocławia zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa.

Ta inwestycja Panattoni powinna docelowo, w ciągu kilku najbliższych lat wygenerować kilka tysięcy nowych bezpośrednich i pośrednich (w tzw. "otoczeniu biznesowym") miejsc pracy.

Atlas Ward Polska

Park znajduje się w pobliżu magazynów firmy Amazon oraz kompleksu koreańskiego LG, obejmującego m.in. największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. Powierzchnia dostarczona w takiej lokalizacji to doskonała wiadomość dla sektora handlu internetowego i elektromobilności, i już są jej pierwsze efekty i najmy. Na 78 000 mkw. prowadzone będą operacje dla branży e-commerce, obejmujące wiele europejskich rynków.

REKLAMA

Kompleks to także dobre miejsce dla logistyki – jedna z czołowych firm z tego sektora wynajęła 6000 mkw. powierzchni, na której powstanie cross-dock. Wrocław Campus 39 osiągnie docelowo 200 000 mkw.

Atlas Ward Polska

– Rosnąca cały czas sprzedaż w kanale on-line w Europie napędziła pierwszy bardzo duży najem w ramach Wrocław Campus 39 i spodziewamy się kolejnych – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni i dodaje: – Przychody rynku e-commerce w Europie będą rosły do 2025 r. średnio o 5,16 proc. rocznie. Nieustanny wzrost tego segmentu motywuje największych graczy, do poszukiwania lokalizacji o paneuropejskim potencjale, dzięki czemu mogą obsługiwać więcej niż jeden rynek. Dlatego doskonałym wyborem dla e-commerce jest Wrocław Campus 39, który cechują: bliskość autostrady A4 czy drogi ekspresowej S8, dostęp do pracownika, a także bardzo dobry klimat do rozwoju biznesu w regionie.

Atlas Ward Polska

To nie jedyna kooperacja obu firm. Atlas Ward Polska równolegle realizowała i realizuje dla Panattoni także inwestycje w Bielanach Wrocławskich, Wałbrzychu, Szczecinie oraz koło Poznania.

Docelowy wygląd Panattoni Wrocław Campus 39 po realizacji wszystkich etapów:

Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA