Budowa A4 Tarnów – Dębica: Trwają prace na 22 mostach i wiaduktach

Budowa A4 Tarnów – Dębica: Trwają prace na 22 mostach i wiaduktach

podkarpackie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W minionym tygodniu na budowanym odcinku autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy codziennie pracowało 600 osób i 200 maszyn budowlanych. Na długości 7 km lewej jezdni i 6,8 km jezdni prawej autostrady A4 położona jest wiążąca stanowiąca przedostatnią warstwę bitumiczną.

 

Po czterech wiaduktach w ciągu dróg powiatowych znajdujących się nad autostradą, mogą już poruszać się pojazdy, a wkrótce zostanie oddany do użytku kolejny obiekt na północny zachód od Dębicy. Znajdzie się on na granicy Straszęcina i Żyrakowa. Do końca ubiegłego roku oddane zostały wiadukty w miejscowościach Brzozówka, Nowe, Jaźwiny i Borowa.

 

Na 22 obiektach mostowych wykonywano prace związane między innymi z betonowaniem płyt i stożków, montowaniem barier i układaniem izolacji. Na dwóch wiaduktach w gminie Żyraków ułożono warstwy bitumiczne.

 

REKLAMA

Wiadukt nad budowaną autostradą, w ciągu drogi powiatowej biegnącej od Dębicy w kierunku miejscowości Zdziarzec jest przygotowywany do odbioru przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Do końca marca obiekt powinien być przekazany do ruchu.

 

Na głównym ciągu autostrady, jezdniach lewej i prawej ułożono w sumie 1,5 km pierwszej warstwy podbudowy bitumicznej, 2,5 km drugiej warstwy podbudowy bitumicznej, 1,9 km warstwy wiążącej WMS. Na około 26 procentach całej trasy już została ułożona warstwa wiążąca.

 

GDDKiA informuje, że trwają również prace przy odwodnieniu i melioracji. Wykonywane są urządzenia teletechniczne, a w przyszłym tygodniu planowane są dalsze prace na trasie głównej przy budowie nasypów oraz wzmacnianiu i profilowaniu skarp.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA