Firmy zainteresowane kontynuacją A4 złożyły do GDDKiA 925 pytań

Firmy zainteresowane kontynuacją A4 złożyły do GDDKiA 925 pytań

podkarpackie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
925 to liczba pytań jaka została złożona przez potencjalnych wykonawców w przetargu na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. GDDKiA mówi, że to rekordowa ilość pytań.

Dla przykładu, na kontynuację budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Zachód-Świlcza wpłynęły 182 pytania, na kontynuację budowy odcinka A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Północ – 371 a na budowę II etapu obwodnicy Leżajska – 141.

REKLAMA


30 listopada 2012 roku rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Termin otwarcia ofert wyznaczono początkowo, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, na 10 stycznia 2013 roku. Jednak w ostatnim dniu, w którym można zgodnie z przepisami ustawy PZP składać pytania, wpłynęła ich rekordowa liczba, bo aż 643.


Aby maksymalnie skrócić czas prowadzenia przetargu, na czym zależy Generalnej Dyrekcji ze względu na to, aby nowy wykonawca jak najszybciej mógł rozpocząć prace, stworzone zostały dwa zespoły robocze. Dzięki temu, zespołom złożonym z pracowników dwóch oddziałów GDDKiA, udało się sprawnie odpowiedzieć w przeciągu zaledwie miesiąca na 914 pytań a termin otwarcia ofert przesunąć na dzień 15 lutego bieżącego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA