Echo Investment stawia na biurowce. Są nowi najemcy i nowe projekty

Echo Investment stawia na biurowce. Są nowi najemcy i nowe projekty

Polska
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Echo Investment podkręca tempo. Od początku roku firma dostarczyła na rynek 130 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. W tym czasie podpisała też umowy najmu na 60 tys. metrów kwadratowych – to trzy razy więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
REKLAMA
Do grona najemców obiektów kieleckiego dewelopera dołączyły m.in. Allegro, Nordea, Nokia Networks, Savills, White and Case, Rockwell i mBank. 
– W biurowcach wybudowanych przez Echo Investment swoje siedziby ma ponad 130 firm, z którymi mamy trwałe relacje. Znaczna ich część to przedsiębiorstwa z sektora usług wspólnych, które dynamicznie rosną, zwiększają zatrudnienie i często potrzebują dodatkowej powierzchni. My zapewniamy im odpowiednie warunki dalszego rozwoju – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment, odpowiedzialny za sektor biurowy firmy.W tym roku, oprócz warszawskiego wieżowca Q22, spółka zakończyła budowę pięciu biurowców w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 80 tys. metrów kwadratowych.

Kolejne biurowce już powstają

Nadchodzące lata będą równie intensywne. Już teraz w budowie deweloper ma cztery biurowce o łącznej powierzchni 70 tys. mkw., natomiast w fazie zaawansowanych przygotowań – kolejne inwestycje z 200 tys. mkw.
Jesteśmy dumni z zakończenia realizacji Q22. Warszawiacy polubili ten budynek, a jego elegancka architektura została już kilkukrotnie nagrodzona w ważnych konkursach branżowych. Q22 bardzo podoba się również najemcom, a to dla nas szczególnie ważne. Dzisiaj mamy wynajęte 80% powierzchni, a do końca roku zwiększymy ten wskaźnik do 90. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę utrzymujący się na warszawskim rynku wysoki współczynnik pustostanów. Poziom i tempo wynajmu niewątpliwie miały wpływ na kolejny krok w procesie inwestycyjnym. W ostatnich dniach października podpisaliśmy przedwstępną umowę sprzedaży Q22 z Invesco Real Estate. Jej parametry są najlepszym dowodem na atrakcyjność inwestycyjną naszego projektu – dodaje Mazurczak.Inne realizacje biurowe Echo też cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Świadczy o tym głośna – bo największa w Europie Środkowo-Wschodniej – transakcja z pierwszej połowy 2016 roku.

W jej wyniku południowoafrykański fundusz Redefine Properties został większościowym akcjonariuszem platformy Echo Polska Properties, która pozyskała od Echo Investment osiem biurowców o łącznej powierzchni najmu blisko 125 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie przejmowania kolejnych siedmiu obiektów oferujących 112 tys. mkw.  

Najważniejszymi realizowanymi przez firmę inwestycjami są obecnie Galeria Libero w Katowicach z 44 700 mkw. powierzchni najmu, biurowo-mieszkaniowy kompleks Browary Warszawskie o ok. 100 000 mkw. powierzchni oraz projekt Towarowa 22 w Warszawie, z ponad 100 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA