Ostatni dzwonek na zakup z dopłatą MdM

Ostatni dzwonek na zakup z dopłatą MdM

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W marcu wyczerpały się środki z MdM-u na rok 2016. Na rynku nieruchomości nadal panuje ożywienie. Ile środków pozostało z puli rządowego programu dopłat na 2017 rok?
W zeszłym miesiącu banki ogłosiły zakończenie przyjmowania wniosków na kredyt z dopłatą w ramach rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych. Okazało się, że chętnych jest znacznie więcej niż w poprzednich latach. Na ten fakt na pewno wpłynęła nowelizacja ustawy, która została wdrożona w ubiegłym roku i  poprawiła sytuację zwłaszcza dużych rodzin, dla których została zniesiona granica wieku, a także pierwotne ograniczenie dotyczące innej nieruchomości.
REKLAMA
Osoby, które zamierzały zakupić własne M jeszcze w tym roku, a co za tym idzie, zaciągnąć kredyt, ucieszyła informacja, że istnieje możliwość składania wniosków na budżet dopłat z roku 2017. Jak się okazuje – chętnych jest sporo. Przez dwa tygodnie kwietnia z puli 373 mln złotych, zostało wykorzystanych prawie 30 proc., co pozwala szacować, że i te środki niedługo się skończą, wówczas osoby zainteresowane tym programem, będą musiały poczekać do przyszłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA