DODAJ

Sieć hoteli i hosteli butikowych Selina chce wejść do Polski

Polska
Sieć hoteli i hosteli
Orzech
2019-03-24 17:56:27
Selina (należąca do holdingu Dekel Hostels Holdings), koncept hoteli butikowych z cechami charakterystycznymi dla hosteli, ma zamiar wejść na polski rynek. Obecnie poszukuje lokalizacji w pierwszej kolejności w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i w Trójmieście oraz prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Firma zainteresowana jest również Zakopanem i całymi Tatrami, a także mniejszym miejscowościom wokół Gdańska. W dalszej kolejności Selina chce też być obecna w Poznaniu i Katowicach.

Pierwszy hotel ma zostać otwarty w Warszawie. Inwestor bierze pod uwagę zarówno istniejące hotele, jak i kamienice. Gotowy budynek pozwoli firmie na skrócenie czasu potrzebnego na otwarcie obiektu. W Warszawie Selina rozgląda się również wśród innych nieruchomości. W kręgu zainteresowania są budynki mieszkalne lub powierzchnie biurowe z możliwością adaptacji.

Selina chce zaoferować w Polsce zróżnicowane cenowo miejsca hotelowe, począwszy od obiektów w standardzie akademika za średnio 20 dolarów do luksusowych apartamentów za około 400 dolarów. W ofercie Seliny znajdą się również standardowe pokoje dla osób podróżujących służbowo, pokoje ze wspólnymi łazienkami, a nawet campingi, w tym luksusowe (glamping) znajdujące się poza miastami, w różnych częściach Polski.

Butikowe obiekty noclegowe Seliny oferują również przestrzenie coworkingowe i usługi wellness. Firma kładzie duży nacisk na lokalizacje premium i rozbudowaną ofertę gastronomiczną.

Model biznesowy Selina oparty jest na pozyskiwaniu przez firmę nieruchomości, przede wszystkim istniejących hoteli, w atrakcyjnych lokalizacjach i ich długoterminowy wynajem – zwykle na 20 lat. Nieruchomości te są odnawiane w partnerstwie z lokalnymi deweloperami, projektantami i artystami, co zajmuje najczęściej ok. 90-120 dni.

Plany na najbliższe pięć lat to osiągnięcie poziomu 40 tys. łóżek w całej Europie. Aktualnie Selina realizuje hotele i hostele w Wielkiej Brytanii, Grecji, Portugalii i w Izraelu.