Ponad 2 miliardy finansowania dla polskich przedsiębiorców w ramach programu InvestEUPKO Leasing

Ponad 2 miliardy finansowania dla polskich przedsiębiorców w ramach programu InvestEU

Orzech
Orzech

PKO Leasing podpisał z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym jeden z największych unijnych kontraktów InvestEU – głównego programu wspierania MŚP w Unii Europejskiej. Projekt PKO Leasing dostarczy ponad 2 miliardy finansowania polskim przedsiębiorcom.

PKO Leasing SA podpisał jedną z największych w Europie, a na pewno największą leasingową umowę gwarancyjną z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym na dystrybucję leasingu zabezpieczonego z InvestEU – największego programu inwestycyjnego UE dla wsparcia biznesu. Projekt ukierunkowany jest na wsparcie przedsiębiorców, mających trudności w dostępie do finansowania zewnętrznego z powodu niewystarczających zabezpieczeń.

W ramach InvestEU Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) wystawia pośrednikom finansowym gwarancję, która zabezpiecza od 50 do 80 proc. kwoty finansowania udzielonego klientowi. Dzięki temu instytucje finansowe w wielu krajach Europy mogą szerzej otwierać się na ryzyko i wspierać te segmenty gospodarki, które zmagają się z utrudnionym dostępem do kapitału. Dotychczas w programie InvestEU nie uczestniczyły banki komercyjne ani firmy leasingowe z Polski. Dzięki dużej umowie zawartej przez PKO Leasing wsparcie może w końcu osiągnąć efekt masowy, w ramach którego tysiące polskich przedsiębiorców mają szanse na preferencyjny impuls finansowy, wspierający rozwój i inwestycje.

REKLAMA