II etap Nowych Ogrodów rozpoczęty

II etap Nowych Ogrodów rozpoczęty

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Deweloper Proxin Ogrody oficjalnie rozpoczął budowę drugiego etapu inwestycji Nowe Ogrody. Na osiedlu przy ulicy Meissnera 2 powstanie 86 mieszkań, 112 miejsc postojowych w hali garażowej i punkty handlowo-usługowe. Projekt realizowany będzie do końca IV kwartału 2016 roku.


W pierwszym etapie osiedla Nowe Ogrody oddano 73 mieszkań i 7 lokali handlowo-usługowych, które w 90% zostały sprzedane. Drugi etap zakłada wzniesienie pięciokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, gdzie planowanych jest wybudowanie kolejnych 86 mieszkań. W ramach całej inwestycji przewidziano cztery etapy – łącznie ma powstać 8 budynków mieszczących około 650 lokali. Wszystkie będą wyposażone w przestronny taras, balkon lub ogródek. – Nasze mieszkania oddajemy do użytku w standardzie deweloperskim. Przy ich projektowaniu kładziemy duży nacisk na funkcjonalność, przestronność i komfort. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy kawalerki dla singli, jak i większe mieszkania dla rodzin z dziećmi – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody.

REKLAMA


Generalnym wykonawcą drugiego budynku jest firma Alfa-Bet Sp. z o. o. sp. k., która od wielu lat realizuje inwestycje w całej Polsce. W przygotowanym projekcie znalazły się mieszkania o powierzchni od 26 do 93 m kw. Dostępne są kawalerki oraz dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Ich koszt wynosi od 5 600 do 6 650 zł za m kw. – W tym etapie również zadbaliśmy o młode rodziny, mieszkania będą dostępne w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych – zaznacza Marlena Zapalska. Dodatkowo budynek będzie wyposażony w windy i podziemną halę garażową na 112 miejsc postojowych i 34 komórek lokatorskich.


Osiedle Nowe Ogrody rozwija się systematycznie i w szybkim tempie. Zainteresowanie lokalizacją u boku Ogrodu Botanicznego i jeziora Rusałki jest duże, dlatego inwestor intensywnie projektuje już trzeci etap. Deweloper zadbał również o małą architekturę. Powstanie plac zabaw, ławki, chodniki i wewnętrzny dziedziniec, który będzie w sposób architektoniczny osłonięty trzema budynkami, zapewniając bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców osiedla. Mieszkańcy doceniają lokalizację. Szczególną uwagę zwracają na atuty, a więc bliskość natury i jednocześnie sprawną komunikację z centrum Poznania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA