Powstanie IV etap Nowych Ogrodów

Powstanie IV etap Nowych Ogrodów

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Deweloper Proxin Ogrody oddał w ręce mieszkańców I etap osiedla Nowe Ogrody, na II uzyskał pozwolenie na użytkowanie i rozpoczął przekazywanie kluczy nowym lokatorom. Kolejny, III etap jest w trakcie realizacji. Inwestor zdradza plany na rozbudowę osiedla – powstanie IV etap.
W I i II etapie wybudowano 158 mieszkań oraz 8 lokali usługowo-handlowych. W ramach trzeciego etapu powstaje kolejny budynek z dwoma dominantami. W pierwszym z nich zaaranżowano 30, natomiast w drugim 86 funkcjonalnych i przestronnych mieszkań. Budowa kolejnej, III fazy Nowych Ogrodów ruszyła wiosną tego roku, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Generalny Wykonawca nie zwalnia tempa, jeszcze jesienią  powstanie czwarta kondygnacja budynku do zimy planujemy zamknąć budynek – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Duże zainteresowanie mieszkaniami w okolicy terenów zielonych przyczyniło się do intensywnych prac nad IV etapem osiedla. Plan zakłada przygotowanie 104 mieszkania o zróżnicowanym metrażu, których budowa ruszy w przyszłym roku. 
REKLAMA
Nie bez znaczenia jest również dbałość o każdy element inwestycji. Deweloper wybudował dla najmłodszych plac zabaw. Budynek wyposażył w cichobieżną windę dostępną z poziomu -1, gdzie znajdują się skrytki lokatorskie i miejsca postojowe. Przewidział również naziemne miejsca postojowe i lokale użytkowe, które stanowią zaplecze usługowe dla nowych mieszkańców. A to niewątpliwe udogodnienie. Ponadto na terenie osiedla powstaje małe centrum medyczne, bowiem nabywcami lokali usługowych w większości zostali lekarze. Mieszkańcy mogą korzystać z usług m.in. ginekologów, stomatologa, dentysty, lekarza medycyny estetycznej i salonu kosmetycznego. – Dostępność lekarzy na wyciągnięcie ręki to walor osiedla. Każdy może skorzystać z pomocy specjalisty na miejscu, nie musząc przy tym jeździć do centrum – dodaje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody
Zaletą inwestycji jest jej lokalizacja. W niedalekiej odległości znajdują się tereny zielone i rekreacyjne. Nowe Ogrody mogą pochwalić się sąsiedztwem jeziora Rusałka, otaczających lasów czy Ogrodu Botanicznego. Osiedle jest dobrą alternatywą dla szukających zacisza i natury, nie oddalając się od tętniącego życiem miasta. – Mieszkańcom ulicy Meissnera podróż do centrum zajmie około 15-20 minut, na dworzec PKP nie więcej niż 10, a na lotnisko Ławica tylko 5 minut – mówi Marlena Zapalska. Co istotne, Nowe Ogrody mieszczą się blisko przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, a także szkoły średniej. Dzięki temu rodzice nie muszą przejmować się koniecznością dowozu swoich pociech i mogą zaoszczędzić czas.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA