Poznań: Literacka Skwer – Budnex etapuje osiedle na Strzeszynie źródło: materiały inwestora

Poznań: Literacka Skwer – Budnex etapuje osiedle na Strzeszynie

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Gorzowski deweloper zbuduje w rejonie ulic Literackiej i Dworzeckiego prawie 200 mieszkań. Na razie oferuje ich 99, z terminem przekazania za półtora roku. Na tym etapie dopuszcza łączenie lokali.
Budnex Sp. z o.o. prowadzi (jako inwestor i generalny wykonawca) od sierpnia budowę przy ul. Literackiej na poznańskim Strzeszynie (start II etapu jest wstępnie przewidziany na drugą połowę 2021 roku). Termin przekazania lokali wyznaczył na 29 kwietnia 2022 r. Wprowadził je już do sprzedaży. Ceny wynoszą 6 900-7 700 zł/mkw. Projekt przygotowała gorzowska pracownia Przedsiębiorstwo Projektowo-Inwestycyjne Akwadrat Sp. z o.o.
Wkomponowaliśmy projektowane osiedle w istniejący już drzewostan, dzięki czemu jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się zielonym skwerem, na którym powstaną ścieżki i plac zabaw – mówi Damian Mirek, kierownik biura sprzedaży Budnex w Poznaniu

99 na start, docelowo około 190

Na trzyetapowe osiedle Literacka Skwer składa się około 190 mieszkań w dwu- i trzypiętrowych budynkach wielorodzinnych. W pierwszym, sześcioklatkowym, znajduje się 99 lokali: jedno- (35,12-36,76 mkw.), dwu- (41,64-61,55 mkw.), trzy- (51,61-71,68 mkw.) i czteropokojowych (65,3-70,4 mkw.). Istnieje jednak możliwość ich łączenia. Te zlokalizowane na parterze mają ogródki, a na wyższych kondygnacjach balkony (3-10 mkw.).
REKLAMA
Pod każdym z budynków mieści się hala garażowa. Mieszkańcy mają do dyspozycji w pierwszym etapie 120 podziemnych miejsc parkingowych (37 000 zł) i 14 naziemnych, a także 45 komórek lokatorskich (2 500 zł/mkw.). Osoby posiadające samochody elektryczne mogą wyposażyć swoje stanowisko w punkt ładowania. Deweloper przewidział windy, plac zabaw oraz system odzysku wód opadowych.
Więcej wizualizacji w galerii.

Jakon też buduje

W pobliżu, w rejonie ulic Hezjoda i Literackiej, zainwestował również Jakon Sp. z o.o. Na osiedle Ellada Park złoży się docelowo osiem budynków wielorodzinnych. Będą miały dwa lub trzy piętra. Mieszkańcy skorzystają m.in. z siłowni zewnętrznej i placu zabaw. O szczegółach pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA